Yukon, OK cannabis price index
Flower in Yukon typically costs $5.71 per gram (average $5.71) — measured across 397 priced listings at 7 licensed dispensaries.
Comparable range $2.50–$8.62 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Oklahoma flower price index
Yukon flower prices by package size
Averages of the real packages on Yukon menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $23.04 | $2.59 | $6.58 | 275 |
| Quarter (7g) | $33.52 | $17.24 | $4.79 | 39 |
| Half (14g) | $44.83 | $17.30 | $3.20 | 53 |
| Ounce (28g) | $90.87 | $39.99 | $3.25 | 23 |
Biggest current price drops in Yukon
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2g All In One Black Cherry Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 2g All In One Black Lime Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 2g All In One Blue Dream Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 2g All In One Blueberry Dream Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 2g All In One Bomb Pop Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 2g All In One Cherry Cola Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 2g All In One Cola Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 2g All In One Fruity Cereal Milk Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 2g All In One GDP Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | 2g All In One Gorilla Glue Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | 2g All in One Guava Melon Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 2g All In One Maui Wowie Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | 2g All In One Mimosa Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 2g All In One Moon Dew Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 2g All In One Now N Later Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | 2g All in One Orange Soda Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | 2g All In One Piña Colada Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | 2g All In One RedBull Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 2g All In One Rootbeer Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | 2g All In One Runtz Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | 2g All in One Strawberry Shortcake Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 2g All In One Super Silver Haze Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | 2g All In One Wedding Cake Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | POG Juice | Disposable | 2g Sunday Extracts · Vape Pens | each | $17.30$21.6520% off | $8.65/g | Elevate Dispensary Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Yukon whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Yukon, cheap ounces, cheapest flower per gram, Yukon deals.
Figures come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.