Cheap ounces in Yukon, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $39.99 — The Daily Grind - Black Runtz - 28G at Hi Roots Cannabis Co. - Yukon ($1.43 per gram)
23 real 28g packages on Yukon menus · Yukon average $90.87 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Daily Grind - Black Runtz - 28G Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Daily Grind - Rainbow Sherbet #11 - 28g Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Daily Grind - Rainbow Black Runtz - 28g Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Daily Grind - Lemon Cherry Gelato - 28g Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fruity Loops | 1oz Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Gifted Cannabis Co. Yukon · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | LILAC DIESEL 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | OREOZ 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | PABLOS PINEAPPLES 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | PLASMA FRUIT 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | APPLE COOKIES 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | BITTERSWEET 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | GASTRONAUGHT 28g by ROCKING STAR FARMS Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | GG4 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | HUNTERS MOON 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | KILLER CUPCAKE 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Lost Brothers | Cereal Milk | Flower | 28G Lost Brothers Cannabis · Flower | each | $110 | $3.93/g | ZIGGYZ PLUS - Yukon Yukon · ★ 3.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lost Brothers | Tropicana Runtz | Flower | 28G Lost Brothers Cannabis · Flower | each | $110 | $3.93/g | ZIGGYZ PLUS - Yukon Yukon · ★ 3.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lost Brothers Cannabis, LLC-Mendo Grape Ounce (Bigs) Flower | each | $110 | $3.93/g | ZIGGYZ PLUS - Yukon Yukon · ★ 3.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Lost Brothers Cannabis, LLC-Truffle Cake Ounce ( Bigs ) Flower | each | $110 | $3.93/g | ZIGGYZ PLUS - Yukon Yukon · ★ 3.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lost Brothers | Onion Burger | Flower | 28G Lost Brothers Cannabis · Flower | each | $110 | $3.93/g | ZIGGYZ PLUS - Yukon Yukon · ★ 3.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Yukon
5 packages in this price band among the cheapest Yukon ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Daily Grind - Black Runtz - 28G Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Daily Grind - Rainbow Sherbet #11 - 28g Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Daily Grind - Rainbow Black Runtz - 28g Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Daily Grind - Lemon Cherry Gelato - 28g Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Hi Roots Cannabis Co. - Yukon Yukon · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fruity Loops | 1oz Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Gifted Cannabis Co. Yukon · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Yukon
10 packages in this price band among the cheapest Yukon ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LILAC DIESEL 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | OREOZ 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | PABLOS PINEAPPLES 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PLASMA FRUIT 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | APPLE COOKIES 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BITTERSWEET 28g by GAS FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GASTRONAUGHT 28g by ROCKING STAR FARMS Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GG4 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | HUNTERS MOON 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | KILLER CUPCAKE 28g by ROCKING STAR FARM Flower | each | $100 | $3.57/g | Okie Medicine Flower Yukon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Yukon
8 packages in this price band among the cheapest Yukon ounces we're tracking today.
What an ounce costs in Yukon
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Yukon has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Yukon ounce: $90.87 across 23 listings, lowest $39.99.
- Average half ounce: $44.83.
- Average quarter: $33.52.
- Average eighth: $23.04.
See also the Yukon flower price index, cheapest flower per gram and Yukon deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.