Walla Walla, WA cannabis price index
Flower in Walla Walla typically costs $5.46 per gram (average $6.79) — measured across 566 priced listings at 3 licensed dispensaries.
Comparable range $2.32–$12 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Washington flower price index
Walla Walla flower prices by package size
Averages of the real packages on Walla Walla menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $27.98 | $4.20 | $7.99 | 253 |
| Quarter (7g) | $41.42 | $8.40 | $5.92 | 119 |
| Half (14g) | $61.85 | $15 | $4.42 | 47 |
| Ounce (28g) | $94.60 | $22.50 | $3.38 | 53 |
Biggest current price drops in Walla Walla
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Raspberry | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $14$3560% off | $14/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Yellow Zushi | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $19.20$4860% off | $5.49/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Honey Banana Bread | 3.5436g Flower | eighth | $19.20$4860% off | $5.49/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Georgia Pie | 3.5g Flower | eighth | $19.20$4860% off | $5.49/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Grinch Mintz | 3.5436g Flower | eighth | $19.20$4860% off | $5.49/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Papaya Guava Flower | eighth | $19.20$4860% off | $5.49/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Super Boof | 3.5g Flower | eighth | $19.20$4860% off | $5.49/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Dutch Treat | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$5060% off | $20/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$5060% off | $20/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Elephant Garlic | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20$5060% off | $20/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Dutch Berry | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $30$7560% off | $30/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | lemon cherry gelato | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $30$7560% off | $30/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Dream Factory | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $30$7560% off | $30/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Grape Spritzer | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $40$10060% off | $40/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | dulce de uva | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $40$10060% off | $40/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Cherrylicious Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Hash Burger Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Banana Jealousy | 1g Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Huckleberry Web CBD Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Permanent Marker Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Zade Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Blueberry | 1g Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Ice Cream Man | 1oz Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Pushin' P | 1g Flower | gram | $5$1050% off | $5/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Walla Walla whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Walla Walla, cheap ounces, cheapest flower per gram, Walla Walla deals.
Figures come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.