Cheap ounces in Walla Walla, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $22.50 — EmerGNC at A Greener Today Marijuana - Walla Walla ($0.80 per gram)
53 real 28g packages on Walla Walla menus · Walla Walla average $94.60 an ounce · typical flower $5.46 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EmerGNC Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Guava Cake Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Animal Face Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Animism Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sour Blueberry | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $26.40$3320% off | $0.94/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | ZKZ Flower | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $26.40$3320% off | $0.94/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Purple Punch | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $26.40$3320% off | $0.94/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | ounce | $30$6050% off | $1.07/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Kush | Big Buds | 28g Flower | ounce | $30$6050% off | $1.07/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $30$6050% off | $1.07/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Indoor - Blue Dream - 7g - [Black Diamond] Flower | ounce | $38.40$4820% off | $1.37/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Grape Cake - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Green Crack - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Tropicana Cookies - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Northern Lights - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Runtz OG - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Pink Pez - 28g - [Capital Green] Flower | ounce | $50$10050% off | $1.79/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Afgoo - 28g - [Capital Green] Flower | ounce | $50$10050% off | $1.79/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Autopilot - 28g - [Capital Green] Flower | ounce | $50$10050% off | $1.79/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Blue Moon - 28g - [Capital Green] Flower | ounce | $50$10050% off | $1.79/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Walla Walla
21 packages in this price band among the cheapest Walla Walla ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EmerGNC Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Guava Cake Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Animal Face Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Animism Flower | ounce | $22.50$4550% off | $0.80/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sour Blueberry | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $26.40$3320% off | $0.94/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | ZKZ Flower | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $26.40$3320% off | $0.94/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Purple Punch | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $26.40$3320% off | $0.94/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | ounce | $30$6050% off | $1.07/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Kush | Big Buds | 28g Flower | ounce | $30$6050% off | $1.07/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $30$6050% off | $1.07/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Indoor - Blue Dream - 7g - [Black Diamond] Flower | ounce | $38.40$4820% off | $1.37/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Grape Cake - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Green Crack - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Tropicana Cookies - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Northern Lights - 28g - [Old McDonald] Flower | ounce | $45$9050% off | $1.61/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Walla Walla
5 packages in this price band among the cheapest Walla Walla ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Platinum GSC by Walden Flower | ounce | $62 | $2.21/g | Walla Walla Cannabis Company Walla Walla · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Strawberries and Cream Flower | ounce | $65$13050% off | $2.32/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | White Truffle Flower | ounce | $65$13050% off | $2.32/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Green Crack | 1g Flower | ounce | $75$15050% off | $2.68/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | MAC #1 Flower | ounce | $75$15050% off | $2.68/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Walla Walla
1 package in this price band among the cheapest Walla Walla ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Betty by Farm Girl Flower | ounce | $88 | $3.14/g | Walla Walla Cannabis Company Walla Walla · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Walla Walla
26 packages in this price band among the cheapest Walla Walla ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Gasoline Flower | ounce | $104$13020% off | $3.71/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Green Ribbon Flower | ounce | $104$13020% off | $3.71/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Wedding Cake x Terpee Slurpee | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $105$21050% off | $3.75/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Orange Crush Flower | ounce | $112$14020% off | $4/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Skatalite Flower | ounce | $112$14020% off | $4/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Hawaiian Sweetheart Flower | ounce | $112$14020% off | $4/g | A Greener Today Marijuana - Walla Walla Walla Walla · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Indoor - Donkey Butter -28g - [Black Diamond] Flower | ounce | $112$14020% off | $4/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Strawberry Gary - 28g - [Kelso] Flower | ounce | $120$15020% off | $4.29/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Lemon Cherry Gelato - 28g - [Kelso] Flower | ounce | $120$15020% off | $4.29/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Sugar Baby | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $120$20040% off | $4.29/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | BB - Alaskan Thunder Fuck - 28g - [Buddy Boy] Flower | ounce | $128$16020% off | $4.57/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Indoor - Gelato Cake - 28g - [Black Diamond] Flower | ounce | $140 | $5/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Nooner | Big Buds Phat Panda · Flower | ounce | $144$24040% off | $5.14/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Platinum | Spray Tan | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $144$24040% off | $5.14/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Rodeo Clown | Big Buds | 28g Phat Panda · Flower | ounce | $144$24040% off | $5.14/g | Walla Walla Weedery Walla Walla · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Walla Walla
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Walla Walla has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Walla Walla ounce: $94.60 across 53 listings, lowest $22.50.
- Average half ounce: $61.85.
- Average quarter: $41.42.
- Average eighth: $27.98.
See also the Walla Walla flower price index, cheapest flower per gram and Walla Walla deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.