Cheap ounces in Rockville, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $178.75 — Animal Face 28g Rythm PrePack Flower at Peake ReLeaf Rockville Dispensary ($6.38 per gram)
5 real 28g packages on Rockville menus · Rockville average $205.50 an ounce · typical flower $10.46 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Animal Face 28g Rythm PrePack Flower Flower | ounce | $178.75$27535% off | $6.38/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Brownie Scout 28g Rythm PrePack Flower Flower | ounce | $178.75$27535% off | $6.38/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Banana Tree 28g Savvy PrePack Flower Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Florida Gold Smalls 28g Stash PrePack Flower Flower | ounce | $225 | $8.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Purple Pup 28g Stash PrePack Flower Flower | ounce | $225 | $8.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Rockville
5 packages in this price band among the cheapest Rockville ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Animal Face 28g Rythm PrePack Flower Flower | ounce | $178.75$27535% off | $6.38/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Brownie Scout 28g Rythm PrePack Flower Flower | ounce | $178.75$27535% off | $6.38/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Banana Tree 28g Savvy PrePack Flower Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Florida Gold Smalls 28g Stash PrePack Flower Flower | ounce | $225 | $8.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Purple Pup 28g Stash PrePack Flower Flower | ounce | $225 | $8.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Rockville
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Rockville has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Rockville ounce: $205.50 across 5 listings, lowest $178.75.
- Average half ounce: $100.69.
- Average quarter: $65.85.
- Average eighth: $40.55.
See also the Rockville flower price index, cheapest flower per gram and Rockville deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.