Cheapest flower in Rockville, MD
Cheapest right now: Cap Junky 14g Trim at Peake ReLeaf Rockville Dispensary — $48.75 ($3.48 per gram)
108 comparable flower listings at 1 Rockville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cap Junky 14g Trim Flower | half ounce | $48.75$6525% off | $3.48/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Headshot 14g Trim Flower | half ounce | $56.25$7525% off | $4.02/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sequoia Strawberry 14g Trim Flower | half ounce | $56.25$7525% off | $4.02/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Black Maple #22 Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $78$12035% off | $5.57/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Taffy Twist 7g &Shine PrePack Flower Flower | quarter | $42.25$6535% off | $6.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Rose Gold Runtz 14g Good Green PrePack Flower (CA) Flower | half ounce | $84.50$13035% off | $6.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Garlic Drip Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $84.50$13035% off | $6.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Brownie Scout 28g Rythm PrePack Flower Flower | ounce | $178.75$27535% off | $6.38/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Animal Face 28g Rythm PrePack Flower Flower | ounce | $178.75$27535% off | $6.38/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Black Cherry Punch Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blueberry Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sequoia Strawberry Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bapple Fritz Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Romulan Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Black Maple Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Headshot Flower | eighth | $22.50$3025% off | $6.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mystic Mint 3.5g Good Green Prepack Flower Flower | eighth | $22.75$3535% off | $6.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Taffy Twist 3.5g Good Green PrePack Flower Flower | eighth | $22.75$3535% off | $6.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Gush Mints 14g (SM) Flower | half ounce | $93.75$12525% off | $6.70/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Gush Mints 7g (SM) Flower | quarter | $48.75$6525% off | $6.96/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Fantasy Melonz Flower 7g Good Green · Flower | quarter | $48.75$7535% off | $6.96/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Evercrisp | Smalls | 7g RYTHM · Flower | quarter | $52$8035% off | $7.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | White OG 14g Rythm PrePack Flower Flower | half ounce | $104$16035% off | $7.43/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Gush Mints 3.5g (SM) Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Permanent Marker Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Baby Yoda Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | SDG OG Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Banana Tree Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Strawberry Chocolate Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Grape Sitter Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Znow Flakes 14g Small A$$ Buds PrePack Flower Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Titan OG 14g Culta PrePack Flower Flower | half ounce | $110 | $7.86/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Banana Tree 28g Savvy PrePack Flower Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Florida Gold Smalls 28g Stash PrePack Flower Flower | ounce | $225 | $8.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Purple Pup 28g Stash PrePack Flower Flower | ounce | $225 | $8.04/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | RYTHM Hybrid Small Buds Afternoon Delight #4 7g RYTHM · Flower | quarter | $58.50$9035% off | $8.36/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Ballerz Runtz 3.5g Culta PrePack Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | GG4 | Big Buds | 14g Culta · Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Sugar Rush 14g Prepack Flower Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Savvy | Gelato | Big Buds | 14g Savvy · Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Peake ReLeaf Rockville Dispensary Rockville · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Rockville flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rockville price: $10.46 per gram (middle of $6.43–$14.29). That works out to about $36.61 an eighth.
- 99.1% of priced flower listings in Rockville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rockville price data: cheapest weed in Rockville, cheap ounces, Rockville flower price index, Rockville deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.