Cheap ounces in Nantucket, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $225 — Raspberry Parfait | Big Buds | 28g at ACK Natural Cannabis Dispensary ($8.04 per gram)
8 real 28g packages on Nantucket menus · Nantucket average $275.63 an ounce · typical flower $14.29 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raspberry Parfait | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Chili Verde | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Dionysus | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gmo Rootbeer | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Oreoz '26 | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Tropical Cherry '26 | 28g Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Sour Dough '26 - 28G Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Black Hole Sun | Big Buds | 28g Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Nantucket
8 packages in this price band among the cheapest Nantucket ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raspberry Parfait | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Chili Verde | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Dionysus | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gmo Rootbeer | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Oreoz '26 | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Tropical Cherry '26 | 28g Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Sour Dough '26 - 28G Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Black Hole Sun | Big Buds | 28g Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Nantucket
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Nantucket has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Nantucket ounce: $275.63 across 8 listings, lowest $225.
- Average quarter: $94.17.
- Average eighth: $49.60.
See also the Nantucket flower price index, cheapest flower per gram and Nantucket deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.