Cheapest flower in Nantucket, MA
Cheapest right now: Dionysus | Big Buds | 28g at ACK Natural Cannabis Dispensary — $225 ($8.04 per gram)
98 comparable flower listings at 2 Nantucket dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dionysus | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Chili Verde | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Raspberry Parfait | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gmo Rootbeer | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Oreoz '26 | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Little Ladies - Mass Super Skunk Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | RITUAL | Exaltation | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | RITUAL | Bacio Gelato | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Chedder Jack Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Halley's Comet Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Spritzer | 3.5g Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | RITUAL | Vanilla Frosting | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | RITUAL | Hella Jelly | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Grapes & Cream Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | RITUAL | Ethos Cookies | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Bubba Fett Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | GMO Rootbeer | 7g Flower | quarter | $80 | $11.43/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Oreoz '26 - 7g Flower | quarter | $80 | $11.43/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Chili Verde | 7g Flower | quarter | $80 | $11.43/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Tropical Cherry '26 | 7g Flower | quarter | $80 | $11.43/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | GMO Rootbeer | 3.5g Flower | eighth | $42 | $12/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Oreoz '26 | 3.5g Flower | eighth | $42 | $12/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Chili Verde S26 | 3.5g Flower | eighth | $42 | $12/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Albarino | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Black Panther Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Tartz Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Platinum Cherries Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Grimm Mints Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Facade Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | TGLD - Caramel Haze Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Tko | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Jack's Dream | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $45 | $12.86/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Black Hole Sun | Big Buds | 28g Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Tropical Cherry '26 | 28g Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Sour Dough '26 - 28G Flower | ounce | $360 | $12.86/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Trainwreck | 7g Flower | quarter | $95 | $13.57/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Black Hole Sun | Big Buds | 7g Flower | quarter | $95 | $13.57/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Sour Dough '26 | 7g Flower | quarter | $95 | $13.57/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Sour Diesel | 7g Flower | quarter | $95 | $13.57/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | UK Cheese x Runtz | 7g Flower | quarter | $95 | $13.57/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Nantucket flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Nantucket price: $14.29 per gram (middle of $11.43–$15.71). That works out to about $50.02 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Nantucket publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Nantucket price data: cheapest weed in Nantucket, cheap ounces, Nantucket flower price index, Nantucket deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.