Cheapest weed in Nantucket, MA
457 Nantucket menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in Nantucket
See all flower prices →Cheapest right now: Dionysus | Big Buds | 28g at ACK Natural Cannabis Dispensary — $225 ($8.04 per gram) · 98 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dionysus | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Chili Verde | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Raspberry Parfait | Big Buds | 28g Standard Farms · Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Gmo Rootbeer | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Oreoz '26 | 28g Flower | ounce | $225 | $8.04/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Little Ladies - Mass Super Skunk Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | RITUAL | Exaltation | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | RITUAL | Bacio Gelato | Flower | 3.5g RITUAL · Flower | eighth | $40 | $11.43/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Nantucket
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Pulsar 510 DL 4.0 Auto-Draw Variable Voltage Vape Bar | Thermo Series | 1000mAh at ACK Natural Cannabis Dispensary — $21.99 ($21.99 per cartridge) · 107 comparable items at 2 stores
Cheapest edibles in Nantucket
See all edibles prices →Cheapest right now: Daily Drops 1:1 - 1000mg CBD : 1000 THC - 60ml at The Green Lady Dispensary — $80 ($8 per 100mg of THC) · 52 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Daily Drops 1:1 - 1000mg CBD : 1000 THC - 60ml Edibles | each · 1000mg THC | $80 | $8/100mg THC | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Purist Drops – 1000mg THC : 1000mg CBD - 50 ml Edibles | each · 1000mg THC | $85 | $8.50/100mg THC | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Relief Drops - 900mg CBD : 600mg CBN : 600mg CBC : 400mg CBG : 200mg CBT : 200mg THC - 60ml Edibles | each · 900mg THC | $80 | $8.89/100mg THC | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Chocolate - Atlantic Bliss - 200mg CBD, 100mg THC - 60ml Edibles | each · 200mg THC | $35 | $17.50/100mg THC | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Party | Live Hash Rosin Gummies - Sativa (100mg THC, 200mg THC-V) | Gummies Edibles | each · 200mg THC | $40 | $20/100mg THC | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Dream Drops – 300mg THC : 100mg CBN - 60 ml Edibles | each · 300mg THC | $65 | $21.67/100mg THC | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Cubits -Razmatazz 100mg Edibles | each · 100mg THC | $30 | $30/100mg THC | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Cubits | Blueberry Burst - 20 Pack (100mg) Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $30 | $30/100mg THC | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Nantucket
See all concentrates prices →Cheapest right now: False Teeth | Solventless | 2g at ACK Natural Cannabis Dispensary — $50 ($25 per gram) · 17 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | False Teeth | Solventless | 2g Concentrates | 2 g | $50 | $25/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sour Diesel | Solventless | 2g Concentrates | 2 g | $50 | $25/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Diesel '26 | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $29.99 | $29.99/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Black Hole Sun | Solventless | Kief | 1g Concentrates | each | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Oreoz | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Horchata | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Tropical Cherry | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Dough '26 | Solventless | Kief | 1g Concentrates | each | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Nantucket
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Coal Creek Kush | Joints | 1g at The Green Lady Dispensary — $14 ($14 per gram) · 96 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Coal Creek Kush | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $14 | $14/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | GMO Rootbeer | Joints | 0.5g | 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $39 | $15.60/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Oreoz | Joints | 0.5g | 5pk Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $39 | $15.60/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Pre-Roll - Honey Banana Belts Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | RITUAL | Exaltation | Pre-Roll | 1g RITUAL · Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Orange 43 | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | RITUAL | Black Cherry Soda | Pre-Roll | 1g RITUAL · Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | RITUAL | Eleventh Hour | Pre-Roll | 1g RITUAL · Pre-rolls | gram | $16 | $16/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Nantucket
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: King Louis XIII | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.6g at The Green Lady Dispensary — $65 ($4.33 per gram) · 65 comparable items at 2 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Nantucket flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Nantucket →Discounted items across Nantucket menus, newest first.
Best dispensaries in Nantucket →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.