Cheap ounces in Natick, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $90 — Simply Herb | Jupiter | Flower 28G at reLeaf Alternative - Natick ($3.21 per gram)
8 real 28g packages on Natick menus · Natick average $106.25 an ounce · typical flower $6.61 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb | Jupiter | Flower 28G Simply Herb · Flower | ounce | $90 | $3.21/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Simply Herb | Berry Bash | 28g (1730) Flower | ounce | $90 | $3.21/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Find | Foreign Frost | 28g Flower (7771) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Old Pal | Markarita | 28g (1786) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Old Pal | Glueberry OG x Wifi OG | 28g (1797) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Old Pal | M.A.C. x Gelato | 28g (1405) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Rythm | Funk Bomb | 28g Flower (7247) Flower | ounce | $120 | $4.29/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Carolina Honey | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Natick
3 packages in this price band among the cheapest Natick ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simply Herb | Jupiter | Flower 28G Simply Herb · Flower | ounce | $90 | $3.21/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Simply Herb | Berry Bash | 28g (1730) Flower | ounce | $90 | $3.21/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Find | Foreign Frost | 28g Flower (7771) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Natick
5 packages in this price band among the cheapest Natick ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Old Pal | Markarita | 28g (1786) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Old Pal | Glueberry OG x Wifi OG | 28g (1797) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Old Pal | M.A.C. x Gelato | 28g (1405) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Rythm | Funk Bomb | 28g Flower (7247) Flower | ounce | $120 | $4.29/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Carolina Honey | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | reLeaf Alternative - Natick Natick · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Natick
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Natick has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Natick ounce: $106.25 across 8 listings, lowest $90.
- Average half ounce: $58.52.
- Average quarter: $33.33.
- Average eighth: $27.60.
See also the Natick flower price index, cheapest flower per gram and Natick deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.