Cheap ounces in Woodbury, MN — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $300 — Mac 1- 28g at Legacy Cannabis ($10.71 per gram)
1 real 28g packages on Woodbury menus · Woodbury average $300 an ounce · typical flower $12.86 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Minnesota city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mac 1- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | each | $300 | $10.71/g | Legacy Cannabis Woodbury · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Woodbury
1 package in this price band among the cheapest Woodbury ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mac 1- 28g Waabigwan Mashkiki · Flower | each | $300 | $10.71/g | Legacy Cannabis Woodbury · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Woodbury
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Woodbury has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Woodbury ounce: $300 across 1 listings, lowest $300.
- Average half ounce: $160.
- Average quarter: $81.25.
- Average eighth: $48.45.
See also the Woodbury flower price index, cheapest flower per gram and Woodbury deals.
Prices come from licensed Minnesota dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.