Cheap ounces in Tupelo, MS — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Apple Fritter 28g - Old River Reserve - 26.7% - Hybrid at High Hopes ($3.57 per gram)
8 real 28g packages on Tupelo menus · Tupelo average $110 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Mississippi city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apple Fritter 28g - Old River Reserve - 26.7% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bacio Gelato 28g - Old River Reserve - 22.9% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cap Junky 28g - Old River Reserve - 25.4% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tree Flip 28g - Bargain Buds - 22.25% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | White Burgundy 28g - Old River Reserve - 23.6% - Indica Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Granddaddy Purp 28g - Max Harvest - 17.2% - Indica Flower | each | $120$15020% off | $4.29/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Runtz 28g - Max Harvest - 23.1 - Hybrid Flower | each | $130 | $4.64/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Star Bright 28g - Wellcraft - 22.9% - Indica Hybrid Flower | each | $130 | $4.64/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Tupelo
5 packages in this price band among the cheapest Tupelo ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apple Fritter 28g - Old River Reserve - 26.7% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bacio Gelato 28g - Old River Reserve - 22.9% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cap Junky 28g - Old River Reserve - 25.4% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tree Flip 28g - Bargain Buds - 22.25% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | White Burgundy 28g - Old River Reserve - 23.6% - Indica Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Tupelo
3 packages in this price band among the cheapest Tupelo ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Granddaddy Purp 28g - Max Harvest - 17.2% - Indica Flower | each | $120$15020% off | $4.29/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Runtz 28g - Max Harvest - 23.1 - Hybrid Flower | each | $130 | $4.64/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Star Bright 28g - Wellcraft - 22.9% - Indica Hybrid Flower | each | $130 | $4.64/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Tupelo
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Tupelo has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Tupelo ounce: $110 across 8 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $73.50.
- Average quarter: $43.56.
- Average eighth: $31.23.
See also the Tupelo flower price index, cheapest flower per gram and Tupelo deals.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.