Cheapest weed in Tupelo, MS
1,906 Tupelo menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Tupelo
See all flower prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower at ROOTDOWN — $22.50 ($3.21 per gram) · 987 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Run It - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chimera 7g Magnolia Cannabis Farms Flower | each | $23.99$39.9940% off | $3.43/g | Cloud 9 Cannabis Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | AK-47 | Big Buds | 7g The Sipp · Flower | each | $23.99$39.9940% off | $3.43/g | Cloud 9 Cannabis Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: OG Kush Breath - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $24$3225% off | $3.43/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Lobster 7g - Suite 1620 - 18.3% - Indica Hybrid Flower | each | $25$4038% off | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | White Burgundy 28g - Old River Reserve - 23.6% - Indica Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cap Junky 28g - Old River Reserve - 25.4% - Hybrid Flower | each | $100 | $3.57/g | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Tupelo
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Sorbet Haze - Cart at ROOTDOWN — $24 ($24 per gram) · 207 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Sorbet Haze - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Neon Berry - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Double Dream - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Strawberries & Durban - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | TANK Lemon Whip Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fruit Stand Vape Cart | Grape 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Fruit Stand Vape Cart | Strawnana 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Fruit Stand Vape Cart | Blue Raspberry 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Tupelo
See all edibles prices →Cheapest right now: Yonder | Hustle | Lemon Meringue Gummies | 1000 mg | 10 Pack | 100mg/ea at ROOTDOWN — $17.25 ($1.73 per 100mg of THC) · 592 comparable items at 5 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Yonder | Hustle | Lemon Meringue Gummies | 1000 mg | 10 Pack | 100mg/ea Yonder · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $17.25$2325% off | $1.73/100mg THC | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Yonder | Spark | Tangerine Gummies | 1000 mg | 10 Pack | 100mg/ea Yonder · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $17.25$2325% off | $1.73/100mg THC | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Yonder | Mingle | Passion Fruit Gummies | 1000mg | 10pk | 100mg/ea Yonder · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $17.25$2325% off | $1.73/100mg THC | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Noshy Watermelon Cherry Rush 3000mg Gummies (60 pack) Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $59.99$99.9940% off | $2/100mg THC | Cloud 9 Cannabis Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Noshy Mixed Berry Blast 3000mg Gummies (60 pack) Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $59.99$99.9940% off | $2/100mg THC | Cloud 9 Cannabis Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Mixed Berry Blast 3000mg (60pk) - Noshy Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $100 | $3.33/100mg THC | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pineapple Mango Paradise 3000mg (60pk) - Noshy Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $100 | $3.33/100mg THC | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Watermelon Cherry Rush 3000mg (60pk) - Noshy Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $100 | $3.33/100mg THC | High Hopes Tupelo · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Tupelo
See all concentrates prices →Cheapest right now: Viper | Solvent | Crumble | 3.5g at ROOTDOWN — $26.25 ($7.50 per gram) · 77 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River Moonrocks | 24K 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River Moonrocks | Super Lemon Haze 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Big River Moonrocks | Skywalker OG 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Honey Farm Snowcaps | Cheeseberry x Blueberry Diesel 2.5g Concentrates | 2.5 g | $32.50 | $13/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bliss 710 Syringe | RSO | Mississippi OG 1g Syringe Concentrates | gram | $15 | $15/g | The Green Standard Dispensary Tupelo · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big River - Millenium Crasher - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River - Gorilla Milk - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Tupelo
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram) · 28 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) Pre-rolls | gram | $1$1292% off | $1/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Spiced Beignet - Pre-Roll .7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | ROOTDOWN - Rancid Root - Pre-Roll 0.35g - 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $26.60$3830% off | $7.60/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Lemon Cherry Spritz - Pre-Roll 0.3g - 5pk Pre-rolls | 1.5 g · 5-pack | $12.75$1725% off | $8.50/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Southern Sky - Sour Mai Thai - Pre-Roll 0.5g - 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $9$1225% off | $9/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Ric Flair Drip Hybrid Preroll 1g Ric Flair Drip · Pre-rolls | gram | $9$1225% off | $9/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | River Remedy - The Sipp: Project 62 - Pre-Roll 0.3g - 10pk Pre-rolls | 3 g · 10-pack | $28.50$3825% off | $9.50/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | River Remedy - River Rolls: Papaya Cake - Pre-Roll 0.7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $33.75$4525% off | $9.64/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Tupelo
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Super J's: Blueberry x Blueberry Headband - Infused Pre-Roll at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram) · 9 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Super J's: Blueberry x Blueberry Headband - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $1$1593% off | $1/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Super J's: Lemon x Power Bar - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $11.25$1525% off | $11.25/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Southern Grown - Frozen Strawberry - Infused Pre-Roll 0.5g - 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $12.75$1725% off | $12.75/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Super J's: Lemon x Power Bar - Infused Pre-Roll 0.5g - 4pk Infused Pre-rolls | 2 g · 4-pack | $25.50$3425% off | $12.75/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | KAVIAR - Forbidden Love x Runtz Starter - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $22.50$3025% off | $15/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | KAVIAR - Grape Treez x Black Runtz - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $22.50$3025% off | $15/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | KAVIAR - Pink Sharpiez x Black Runtz - Infused Pre-Roll Pack - 0.6g 5pk Infused Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $48.75$6525% off | $16.25/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | KAVIAR - Fruit Junky x Pot Luck - Infused Pre-Roll Pack - 0.6g 5pk Infused Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $48.75$6525% off | $16.25/g | ROOTDOWN Tupelo · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Tupelo flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Tupelo →Discounted items across Tupelo menus, newest first.
Best dispensaries in Tupelo →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (9 items at 1 store), drinks (6 items at 2 stores) in Tupelo — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.