Cheap ounces in Columbia, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $80 — God's Gift | Ground | 28g at Fresh Karma Dispensaries - Columbia ($2.86 per gram)
73 real 28g packages on Columbia menus · Columbia average $160.38 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
Ounces $100 and under in Columbia
3 packages in this price band among the cheapest Columbia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | God's Gift | Ground | 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Chem Cookies | Pre-Pack Shake Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile of Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Apple| Pre-Pack Shake Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High Profile of Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Columbia
57 packages in this price band among the cheapest Columbia ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dulce de Fresca Flower | ounce | $119$14015% off | $4.25/g | Greenlight Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Dulce de Fresca Flower | ounce | $119$14015% off | $4.25/g | 3Fifteen Primo Cannabis Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sunset Cider | Pre-pack Flower | ounce | $129 | $4.61/g | High Profile of Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cherry Cookie Runtz 28g - Hybrid - The Solid Flower | each | $130 | $4.64/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Grandi Candi 28g - Hybrid - The Solid Flower | each | $130 | $4.64/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Sinse | Permanent Marker | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | Greenlight Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Sinse | Permanent Marker | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | 3Fifteen Primo Cannabis Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Daily Driver: Flower | Ecto Cookies Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | 3Fifteen Primo Cannabis Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Daily Driver: Flower | Runtz Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | 3Fifteen Primo Cannabis Columbia Dispensary Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Daily Driver: Flower | Runtz Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | Greenlight Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Daily Driver: Flower | Ecto Cookies Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | Greenlight Dispensary Columbia Columbia · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Apple Water | Smalls | 28g Flower | each | $140 | $5/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | 28g Flower | each | $140 | $5/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Jungle Pie 28g Small Buds - Hybrid - The Standard Flower | each | $140 | $5/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Grape Bubblegum 28g - Indica Hybrid - Curio Wellness Flower | each | $140 | $5/g | Fresh Karma Dispensaries - Columbia Columbia · ★ 4.9 · pickup | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Columbia
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Columbia has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Columbia ounce: $160.38 across 73 listings, lowest $80.
- Average half ounce: $78.82.
- Average quarter: $46.50.
- Average eighth: $30.84.
See also the Columbia flower price index, cheapest flower per gram and Columbia deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.