Cheap ounces in Jackson, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $149 — Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g at Codes Dispensary Jackson ($5.32 per gram)
20 real 28g packages on Jackson menus · Jackson average $171.05 an ounce · typical flower $8.29 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Codes: Flower | Biskit #1 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | CODES: Flower | The Bridge Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | CODES: Flower | Double Up Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Codes: Flower | Lucinda Williams | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | CODES: Flower | San Fermodo Skunk Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Cheetah | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | GDF: Flower | Billy Ocean Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | GDF: Flower | Jokerz #53 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | GDF: Flower | Lemon Sportiff Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | CODES: Flower | Papaya Bomb Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Codes: Flower | Member Berry | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Codes: Flower | Strawnana Cobbler | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Highway Hotel: Flower | Pink Pop Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | GDF: Flower | Private Banana Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | GDF: Flower | Double Cross Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Dr. Funkenstein 28g Flower ILLICIT · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | CODES: Flower | Canal Street Runtz Flower | ounce | $219 | $7.82/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Jackson
20 packages in this price band among the cheapest Jackson ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Codes: Flower | Miracle Alien Cookies | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Codes: Flower | Biskit #1 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | CODES: Flower | The Bridge Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | CODES: Flower | Double Up Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Codes: Flower | Lucinda Williams | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | CODES: Flower | San Fermodo Skunk Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Cheetah | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | GDF: Flower | Billy Ocean Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | GDF: Flower | Jokerz #53 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | GDF: Flower | Lemon Sportiff Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | CODES: Flower | Papaya Bomb Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Codes: Flower | Member Berry | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Codes: Flower | Strawnana Cobbler | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary Jackson Jackson · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Jackson
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Jackson has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Jackson ounce: $171.05 across 20 listings, lowest $149.
- Average half ounce: $87.50.
- Average quarter: $49.65.
- Average eighth: $34.56.
See also the Jackson flower price index, cheapest flower per gram and Jackson deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.