Cheap ounces in Kansas City, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $119 — Rainbow Unicorn | Big Buds | 28g at Greenlight Dispensary Ward Parkway ($4.25 per gram)
156 real 28g packages on Kansas City menus · Kansas City average $163.55 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Unicorn | Big Buds | 28g Greenlight · Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Greenlight Dispensary Ward Parkway Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Farmer G - White Gummy - 28g - Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Local Cannabis Company Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28G PINEAPPLE RAZZLES Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 28G PINYATTI Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Facade | Big Buds | 1oz Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Local Cannabis Company Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Farmer G - Mochi Gelato - 28g - Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Local Cannabis Company Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ice Cream Cake Flower | ounce | $125 | $4.46/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dirty Dozen Flower | ounce | $125 | $4.46/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Codes: Flower | Rager | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | San Fermodo Skunk Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Westside Kansas City · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Downtown Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Codes: Flower | Jealousy Split | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Westside Kansas City · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Codes: Flower | Banapple Cream | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Downtown Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lunar Haze 28g Flower Space Cadet · Flower | ounce | $130 | $4.64/g | From The Earth Dispensary Downtown Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Lunar Haze 28g Flower Space Cadet · Flower | ounce | $130 | $4.64/g | From The Earth Dispensary Westside Kansas City · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Lunar Haze 28g Flower Space Cadet · Flower | ounce | $130 | $4.64/g | From The Earth Dispensary State Line Kansas City · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | 28G JEALOUSY Flower | each | $135 | $4.82/g | SWADE Dispensary Kansas City Kansas City · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | 28G PINYATTI Flower | each | $135 | $4.82/g | SWADE Dispensary Kansas City Kansas City · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | Sinse | Permanent Marker | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | ounce | $136$16015% off | $4.86/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Kansas City
60 packages in this price band among the cheapest Kansas City ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Unicorn | Big Buds | 28g Greenlight · Flower | ounce | $119 | $4.25/g | Greenlight Dispensary Ward Parkway Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Farmer G - White Gummy - 28g - Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Local Cannabis Company Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28G PINEAPPLE RAZZLES Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 28G PINYATTI Flower | each | $120 | $4.29/g | Verts Neighborhood Dispensary Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Facade | Big Buds | 1oz Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Local Cannabis Company Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Farmer G - Mochi Gelato - 28g - Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Local Cannabis Company Kansas City · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ice Cream Cake Flower | ounce | $125 | $4.46/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dirty Dozen Flower | ounce | $125 | $4.46/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Codes: Flower | Rager | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | San Fermodo Skunk Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Brookside Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Westside Kansas City · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Codes: Flower | Diesel Lab | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Downtown Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Codes: Flower | Jealousy Split | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Westside Kansas City · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Codes: Flower | Banapple Cream | 28g Codes · Flower | ounce | $126.65$14915% off | $4.52/g | From The Earth Dispensary Downtown Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lunar Haze 28g Flower Space Cadet · Flower | ounce | $130 | $4.64/g | From The Earth Dispensary Downtown Kansas City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Kansas City
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Kansas City has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Kansas City ounce: $163.55 across 156 listings, lowest $119.
- Average half ounce: $89.22.
- Average quarter: $57.61.
- Average eighth: $33.56.
See also the Kansas City flower price index, cheapest flower per gram and Kansas City deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.