Cheap ounces in Liberty, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $135 — 28G JEALOUSY at SWADE Dispensary Liberty ($4.82 per gram)
14 real 28g packages on Liberty menus · Liberty average $157.14 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28G JEALOUSY Flower | each | $135 | $4.82/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 28G GUSH MINTS Flower | each | $135 | $4.82/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28G CAKE POP Flower | each | $150 | $5.36/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Dirty Dozen Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | each | $150 | $5.36/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Nectarine Squeeze Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | each | $150 | $5.36/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28G Z UNIT Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blue Lemoon | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sinse | Lemon Royale | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Dulce De Uva | Big Buds | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Sinse | Permanent Marker | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Sinse | Durban Wedding | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | 28G MOONBOW Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Proper Cannabis - Memory Loss | 1oz Proper Cannabis · Flower | each | $180 | $6.43/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | 28G PARIS ROCK CANDY X MARSHMALLOWZ #18 Flower | each | $180 | $6.43/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Liberty
14 packages in this price band among the cheapest Liberty ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28G JEALOUSY Flower | each | $135 | $4.82/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 28G GUSH MINTS Flower | each | $135 | $4.82/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28G CAKE POP Flower | each | $150 | $5.36/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Dirty Dozen Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | each | $150 | $5.36/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Nectarine Squeeze Flower 1oz (28g) Galactic Cannabis · Flower | each | $150 | $5.36/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28G Z UNIT Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blue Lemoon | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sinse | Lemon Royale | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Dulce De Uva | Big Buds | 28g Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Sinse | Permanent Marker | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Sinse | Durban Wedding | Flower | 28G Sinse Cannabis · Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | 28G MOONBOW Flower | each | $160 | $5.71/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Proper Cannabis - Memory Loss | 1oz Proper Cannabis · Flower | each | $180 | $6.43/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | 28G PARIS ROCK CANDY X MARSHMALLOWZ #18 Flower | each | $180 | $6.43/g | SWADE Dispensary Liberty Liberty · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Liberty
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Liberty has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Liberty ounce: $157.14 across 14 listings, lowest $135.
- Average half ounce: $92.71.
- Average quarter: $59.06.
- Average eighth: $34.28.
See also the Liberty flower price index, cheapest flower per gram and Liberty deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.