Cheap ounces in Saddle Brook, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $75 — Banana Cake #20 | Ground | 28g at Nirvana Dispensary Saddle Brook ($2.68 per gram)
81 real 28g packages on Saddle Brook menus · Saddle Brook average $127.07 an ounce · typical flower $8 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Banana Cake #20 | Ground | 28g Flower | each | $75$12038% off | $2.68/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Permanent Power #9 | Ground | 28g Goodies · Flower | each | $75$15050% off | $2.68/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | BERRY MEDLEY | 28G | MIXED BUDS Flower | each | $90$18050% off | $3.21/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | CHERBERT | 28G | GROUND FLOWER Flower | each | $90$12025% off | $3.21/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | KARAMEL KUTTHROAT | 28G | GROUND FLOWER Flower | each | $97.50$13025% off | $3.48/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Underdog | Ground | 28g Flower | each | $101.25$13525% off | $3.62/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sun Cake | Ground | 28g Flower | each | $101.25$13525% off | $3.62/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Animal Cookies X Wedding Cake | Ground | 28g Flower | each | $101.25$13525% off | $3.62/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Half Moonana | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Paw Paw | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Slingria | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SOME PULP | 28G | MIXED BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find | Silver Dollar | Big Buds | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | ASPHALT OG | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bottomless Mints | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Watermelon Cakez | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | B.A.M | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | ISLAND BLOOM | 28G | MIXED BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | BACK PORCH | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | WRONG HOLLER | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Saddle Brook
2 packages in this price band among the cheapest Saddle Brook ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Banana Cake #20 | Ground | 28g Flower | each | $75$12038% off | $2.68/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Permanent Power #9 | Ground | 28g Goodies · Flower | each | $75$15050% off | $2.68/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Saddle Brook
3 packages in this price band among the cheapest Saddle Brook ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BERRY MEDLEY | 28G | MIXED BUDS Flower | each | $90$18050% off | $3.21/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | CHERBERT | 28G | GROUND FLOWER Flower | each | $90$12025% off | $3.21/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | KARAMEL KUTTHROAT | 28G | GROUND FLOWER Flower | each | $97.50$13025% off | $3.48/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Saddle Brook
55 packages in this price band among the cheapest Saddle Brook ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Underdog | Ground | 28g Flower | each | $101.25$13525% off | $3.62/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sun Cake | Ground | 28g Flower | each | $101.25$13525% off | $3.62/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Animal Cookies X Wedding Cake | Ground | 28g Flower | each | $101.25$13525% off | $3.62/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Half Moonana | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Paw Paw | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Slingria | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | SOME PULP | 28G | MIXED BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Find | Silver Dollar | Big Buds | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | ASPHALT OG | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bottomless Mints | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Watermelon Cakez | Flower | 28g Find · Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | B.A.M | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | ISLAND BLOOM | 28G | MIXED BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | BACK PORCH | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | WRONG HOLLER | 28G | MIX BUDS Flower | each | $108$18040% off | $3.86/g | Nirvana Dispensary Saddle Brook Saddle Brook · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Saddle Brook
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Saddle Brook has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Saddle Brook ounce: $127.07 across 81 listings, lowest $75.
- Average half ounce: $106.76.
- Average quarter: $54.21.
- Average eighth: $36.20.
See also the Saddle Brook flower price index, cheapest flower per gram and Saddle Brook deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.