Cheap ounces in Bellerose, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $77 — Plug Pack - Frosted velvet - 28G 1 OZ at Sage Seeds Cannabis Dispensary ($2.75 per gram)
40 real 28g packages on Bellerose menus · Bellerose average $146.20 an ounce · typical flower $9.07 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Plug Pack - Frosted velvet - 28G 1 OZ Flower | ounce | $77$9821% off | $2.75/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $77$9821% off | $2.75/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $77$9821% off | $2.75/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Smoke - Starlight Mango 28g 1 Oz Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Ounce Packs (28g) - Gary Payton Smoke · Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Ounce Packs (28g) - Zoap Smoke · Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Smoke Bubble Gum 28g Flower Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Trainwreck 28g Bag Alchemy Pure · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hella Jelly | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Leal Gorilla Zkittlez Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Leal Jungle Gemz Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Herb | King Louie OG | Big Buds | 28g Herb · Flower | ounce | $122 | $4.36/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Herb | Gelato | Big Buds | 28g Herb · Flower | ounce | $122 | $4.36/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Rolling Green Zoap Flower Flower | ounce | $140 | $5/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rolling Green Pinnacle Flower 28G Flower | ounce | $140 | $5/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | baked limez | Big Buds | 28g Flower | ounce | $148 | $5.29/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | NNC London Berries 28g Native Nations Cannabis NY · Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Barnyard High Test Flower | 28g Hepworth · Flower | ounce | $158 | $5.64/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Durban Poison x Soap Flower | 28g Hepworth · Flower | ounce | $158 | $5.64/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Bellerose
3 packages in this price band among the cheapest Bellerose ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Plug Pack - Frosted velvet - 28G 1 OZ Flower | ounce | $77$9821% off | $2.75/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $77$9821% off | $2.75/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $77$9821% off | $2.75/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Bellerose
37 packages in this price band among the cheapest Bellerose ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smoke - Starlight Mango 28g 1 Oz Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ounce Packs (28g) - Gary Payton Smoke · Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ounce Packs (28g) - Zoap Smoke · Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Smoke Bubble Gum 28g Flower Flower | ounce | $104 | $3.71/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Trainwreck 28g Bag Alchemy Pure · Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hella Jelly | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Leal Gorilla Zkittlez Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Leal Jungle Gemz Flower | ounce | $114$1205% off | $4.07/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Herb | King Louie OG | Big Buds | 28g Herb · Flower | ounce | $122 | $4.36/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Herb | Gelato | Big Buds | 28g Herb · Flower | ounce | $122 | $4.36/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rolling Green Zoap Flower Flower | ounce | $140 | $5/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rolling Green Pinnacle Flower 28G Flower | ounce | $140 | $5/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | baked limez | Big Buds | 28g Flower | ounce | $148 | $5.29/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | NNC London Berries 28g Native Nations Cannabis NY · Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Sage Seeds Cannabis Dispensary Bellerose · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Bellerose
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Bellerose has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Bellerose ounce: $146.20 across 40 listings, lowest $77.
- Average half ounce: $91.13.
- Average quarter: $62.67.
- Average eighth: $38.50.
See also the Bellerose flower price index, cheapest flower per gram and Bellerose deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.