Cheap ounces in Coram, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $140 — Tropicana Cherry | Smalls | 28g at Simply Green ($5 per gram)
11 real 28g packages on Coram menus · Coram average $212.27 an ounce · typical flower $12 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tropicana Cherry | Smalls | 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gush Mintz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $159 | $5.68/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grocery | Flower | Indica | SFV OG Flower | ounce | $181 | $6.46/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pot O' Gold | Big Buds | 28g Flower | ounce | $181 | $6.46/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cajun Mints | Big Buds | 28g Flower | ounce | $187 | $6.68/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | baked limez | Big Buds | 28g Flower | ounce | $187 | $6.68/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mango Runtz | Value Line Flower | 1oz Rolling Green Cannabis · Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cookie Burger | Big Buds | 28g Rolling Green Cannabis · Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Rolling Green | Flower | Hybrid | Pinnacle Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Rolling Green | Flower | Indica Dom Hybrid | Jelly Cake Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | 1oz Moonrocks | Blueberry Muffin Spacebuds · Flower | ounce | $396 | $14.14/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Coram
11 packages in this price band among the cheapest Coram ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tropicana Cherry | Smalls | 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gush Mintz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $159 | $5.68/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grocery | Flower | Indica | SFV OG Flower | ounce | $181 | $6.46/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pot O' Gold | Big Buds | 28g Flower | ounce | $181 | $6.46/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cajun Mints | Big Buds | 28g Flower | ounce | $187 | $6.68/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | baked limez | Big Buds | 28g Flower | ounce | $187 | $6.68/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mango Runtz | Value Line Flower | 1oz Rolling Green Cannabis · Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cookie Burger | Big Buds | 28g Rolling Green Cannabis · Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Rolling Green | Flower | Hybrid | Pinnacle Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Rolling Green | Flower | Indica Dom Hybrid | Jelly Cake Flower | ounce | $226 | $8.07/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | 1oz Moonrocks | Blueberry Muffin Spacebuds · Flower | ounce | $396 | $14.14/g | Simply Green Coram · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Coram
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Coram has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Coram ounce: $212.27 across 11 listings, lowest $140.
- Average half ounce: $94.64.
- Average quarter: $80.75.
- Average eighth: $49.67.
See also the Coram flower price index, cheapest flower per gram and Coram deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.