Cheap ounces in Olean, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $140.10 — Smoakland - Flower - Grape Ape at Jupiter Cafe ($5 per gram)
5 real 28g packages on Olean menus · Olean average $169.10 an ounce · typical flower $12.60 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smoakland - Flower - Grape Ape Flower | ounce | $140.10 | $5/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smoakland X - Tangie Dynamite - 28g Smoakland · Flower | ounce | $140.10 | $5/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | LivWell - Flower - Angie Flower | ounce | $165.10 | $5.90/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 28g Indoor Flower | OG Mandarin Cookies Pot & Head · Flower | ounce | $180.10 | $6.43/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bananaconda | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $220.10 | $7.86/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Olean
5 packages in this price band among the cheapest Olean ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smoakland - Flower - Grape Ape Flower | ounce | $140.10 | $5/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smoakland X - Tangie Dynamite - 28g Smoakland · Flower | ounce | $140.10 | $5/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | LivWell - Flower - Angie Flower | ounce | $165.10 | $5.90/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 28g Indoor Flower | OG Mandarin Cookies Pot & Head · Flower | ounce | $180.10 | $6.43/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bananaconda | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $220.10 | $7.86/g | Jupiter Cafe Olean · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Olean
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Olean has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Olean ounce: $169.10 across 5 listings, lowest $140.10.
- Average half ounce: $107.08.
- Average quarter: $110.10.
- Average eighth: $44.87.
See also the Olean flower price index, cheapest flower per gram and Olean deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.