Cheap ounces in Oneonta, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $90 — Smart Bud | Candy-Lato | 1oz Ground Flower at DOSHA ($3.21 per gram)
6 real 28g packages on Oneonta menus · Oneonta average $206.67 an ounce · typical flower $12.64 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smart Bud | Candy-Lato | 1oz Ground Flower Flower | ounce | $90 | $3.21/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smart Bud | Double Blue Dream | 1oz Ground Flower Flower | ounce | $90 | $3.21/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gogurtz | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blueberry Muffin | Infused Flower | 28g Veterans Choice Creations · Flower | ounce | $350 | $12.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawberry Slushie | Infused Flower | 28g Veterans Choice Creations · Flower | ounce | $350 | $12.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Oneonta
2 packages in this price band among the cheapest Oneonta ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smart Bud | Candy-Lato | 1oz Ground Flower Flower | ounce | $90 | $3.21/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smart Bud | Double Blue Dream | 1oz Ground Flower Flower | ounce | $90 | $3.21/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Oneonta
4 packages in this price band among the cheapest Oneonta ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gogurtz | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blueberry Muffin | Infused Flower | 28g Veterans Choice Creations · Flower | ounce | $350 | $12.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry Slushie | Infused Flower | 28g Veterans Choice Creations · Flower | ounce | $350 | $12.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Oneonta
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Oneonta has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Oneonta ounce: $206.67 across 6 listings, lowest $90.
- Average half ounce: $80.
- Average quarter: $54.
- Average eighth: $44.30.
See also the Oneonta flower price index, cheapest flower per gram and Oneonta deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.