Cheap ounces in Poughkeepsie, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $110.01 — Lychee Dream 28g at Black Market Canna Co LLC ($3.93 per gram)
37 real 28g packages on Poughkeepsie menus · Poughkeepsie average $147.57 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cherry Pie 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Frosted Velvet | 28g Flower | The Plug Pack | Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Scarlet Gelato | 28g Flower | The Plug Pack | Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | London Pie | 28g Flower | Smoke | Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ounce Packs (28g) - Runtz Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Ounce Packs (28g) - Gary Payton Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Starlight Mango | 28g Flower | Smoke | Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Ounce Packs (28g) - Galactic Runtz Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Zowah | 28g Flower | Good Money | Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Fortune Cookie | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Super Boof | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Kush Cake | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Hella Jelly | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mendo Breath | 28g LivWell | Pharmacann | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Jungle Gemz | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Gorilla Zkittlez | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Sour Kush | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Poughkeepsie
37 packages in this price band among the cheapest Poughkeepsie ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cherry Pie 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Frosted Velvet | 28g Flower | The Plug Pack | Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Scarlet Gelato | 28g Flower | The Plug Pack | Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | London Pie | 28g Flower | Smoke | Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ounce Packs (28g) - Runtz Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Ounce Packs (28g) - Gary Payton Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Starlight Mango | 28g Flower | Smoke | Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Ounce Packs (28g) - Galactic Runtz Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Zowah | 28g Flower | Good Money | Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Fortune Cookie | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Super Boof | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Kush Cake | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Poughkeepsie
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Poughkeepsie has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Poughkeepsie ounce: $147.57 across 37 listings, lowest $110.01.
- Average half ounce: $107.11.
- Average quarter: $59.68.
- Average eighth: $39.90.
See also the Poughkeepsie flower price index, cheapest flower per gram and Poughkeepsie deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.