Cheapest flower in Poughkeepsie, NY
Cheapest right now: Rainbow Sherbert #11 | 0.7g Dime Flower | Hepworth | at Black Market Canna Co LLC — $8.99 ($0.90 per gram)
291 comparable flower listings at 1 Poughkeepsie dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Sherbert #11 | 0.7g Dime Flower | Hepworth | Flower | 7/10 g | $8.99 | $0.90/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Frosted Velvet | 28g Flower | The Plug Pack | Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lychee Dream 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Scarlet Gelato | 28g Flower | The Plug Pack | Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Chopped Cheese 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bomb Pop 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cherry Pie 28g The Plug Pack · Flower | ounce | $110.01 | $3.93/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ounce Packs (28g) - Gary Payton Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Ounce Packs (28g) - Galactic Runtz Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Starlight Mango | 28g Flower | Smoke | Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Ounce Packs (28g) - Runtz Smoke · Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | London Pie | 28g Flower | Smoke | Flower | ounce | $120$14014% off | $4.29/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Zowah | 28g Flower | Good Money | Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mendo Breath | 28g LivWell | Pharmacann | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Jungle Gemz | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Super Boof | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Strawberry OG Cookies | 28g LivWell | Pharmacann | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Fortune Cookie | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Kush Cake | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Stank Breath | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Sour Kush | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hella Jelly | Flower | 28g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Gorilla Zkittlez | 28g Flower | Leal | Flower | ounce | $140 | $5/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Sour Unicorn | 28g Flower | Hudson Cannabis | Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Fortune Cookie | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Platinum Lemon Cherry Gelato | Flower | 3.5g Leal · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | S'mores | 3.5g Flower | Dolla Treez | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | GMO | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Grape Cake | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Macaroon | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Marshmallow | 3.5g Flower | Dolla Treez | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Kush Cake | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Animal Face | Flower | 3.5g Leal · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Apricot Gelato AG | 3.5g Flower | Dolla Treez | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Nic the Bruiser | Flower | 3.5g Leal · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cotton Candy | 3.5g Flower | Dolla Treez | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Cookies and Dream | 3.5g Flower | Dolla Treez | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Gorilla Zkittlez | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Super Boof | Flower | 3.5g Leal · Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Jungle Gemz | 3.5g Flower | Leal | Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Black Market Canna Co LLC Poughkeepsie · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Poughkeepsie flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Poughkeepsie price: $10 per gram (middle of $5.71–$15). That works out to about $35 an eighth.
- 99.7% of priced flower listings in Poughkeepsie publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Poughkeepsie price data: cheapest weed in Poughkeepsie, cheap ounces, Poughkeepsie flower price index, Poughkeepsie deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.