Cheap ounces in Saratoga Springs, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $115 — Angry Bears | Black Panther Flower 28g at High Peaks Canna Inc ($4.11 per gram)
9 real 28g packages on Saratoga Springs menus · Saratoga Springs average $135 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Angry Bears | Black Panther Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Angry Bears | Grapple Pie Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Angry Bears | Ice Cream Cake x Grape Gas Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Angry Bears | Lemon Skrilla Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Berry White | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Bulk Boys | LA Confidential Flower 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Bulk Boys | Tangie Flower 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Studio Farms NY | El Chivo Flower 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Studio Farms NY | Rainbow Belts Flower 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Saratoga Springs
9 packages in this price band among the cheapest Saratoga Springs ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Angry Bears | Black Panther Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Angry Bears | Grapple Pie Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Angry Bears | Ice Cream Cake x Grape Gas Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Angry Bears | Lemon Skrilla Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Berry White | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | The Bulk Boys | LA Confidential Flower 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Bulk Boys | Tangie Flower 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Studio Farms NY | El Chivo Flower 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Studio Farms NY | Rainbow Belts Flower 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Saratoga Springs
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Saratoga Springs has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Saratoga Springs ounce: $135 across 9 listings, lowest $115.
- Average half ounce: $85.50.
- Average quarter: $43.90.
- Average eighth: $44.79.
See also the Saratoga Springs flower price index, cheapest flower per gram and Saratoga Springs deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.