Cheapest weed in Saratoga Springs, NY
337 Saratoga Springs menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New York city: cheapest weed in New York
Cheapest flower in Saratoga Springs
See all flower prices →Cheapest right now: Bear Blends | Shaman Herbal Ceremonial Blend 22g at High Peaks Canna Inc — $30 ($1.36 per gram) · 138 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bear Blends | Shaman Herbal Ceremonial Blend 22g Flower | 22 g | $30 | $1.36/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ground | 14g Flower | half ounce | $40 | $2.86/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mary Jane | MJ22 Ground Hybrid Flower 14g Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Angry Bears | Ice Cream Cake x Grape Gas Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Angry Bears | Lemon Skrilla Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Berry White | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Angry Bears | Black Panther Flower 28g Flower | ounce | $115 | $4.11/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Saratoga Springs
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Candy Rain Live Resin 510 Vape Cart | 2 x 0.5g at High Peaks Canna Inc — $65 ($32.50 per gram) · 137 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Candy Rain Live Resin 510 Vape Cart | 2 x 0.5g MFNY · Vape Pens | gram · 2-pack | $65 | $32.50/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Florist Farms | Green Crack | Cartridge | 1g Florist Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Florist Farms | Blue Dream | Cartridge | 1g Florist Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Florist Farms | Super Sour Diesel | Cartridge | 1g Florist Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Florist Farms | Gorilla Glue | Cartridge | 1g Florist Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Florist Farms | Pineapple Express | Cartridge | 1g Florist Farms · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | RELOAD - 2g FUSION - Lychee Lux (2:1 THC/CBD) EUREKA · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | RELOAD - 2g FUSION - Coco Cloud (2:1 THC/CBN) EUREKA · Vape Pens | each | $75 | $37.50/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Saratoga Springs
See all edibles prices →Cheapest right now: Light & Sweet Milk Chocolate Espresso Bar | Chocolates | 100mg/ea at High Peaks Canna Inc — $16 ($16 per 100mg of THC) · 46 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Light & Sweet Milk Chocolate Espresso Bar | Chocolates | 100mg/ea Soft Power Sweets · Edibles | each · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orange Cream | 100mg Gummies | Soft Power Sweets | | Gummies | 10pk | 10mg/ Soft Power Sweets · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Head & Heal | Elderberry CBN Gummies | 300mg | 30ct | 10mg/ea Head & Heal · Edibles | each · 30-pack · 300mg THC | $50 | $16.67/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Happy Hounds | Calm and Coat Peanut Butter Oil Drops 250mg CBD Edibles | each · 250mg THC | $50 | $20/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Raspberry Lemonade x Gelato 41 Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $25 | $25/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pink Lemonade x Lemon Cane Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $25 | $25/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grape x Grape Guava 11 Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $25 | $25/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Peach Relax Gummies | 100mg | 10pk | 10mg/ea Nanticoke · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $25 | $25/100mg THC | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Saratoga Springs
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Florist Farms | La Bomba | Minis | 0.5g each | 7pk at High Peaks Canna Inc — $45 ($12.86 per gram) · 16 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Florist Farms | La Bomba | Minis | 0.5g each | 7pk Florist Farms · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $45 | $12.86/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Chairlifts Pre-Rolls 3pk - Papaya Candy Eaton Botanicals · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $20 | $13.33/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Chairlifts Pre-Rolls 3pk - Galactic Guava Eaton Botanicals · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $20 | $13.33/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Chairlifts Pre-Rolls 3pk - Jelly Donutz Eaton Botanicals · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $20 | $13.33/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Empire State Cake 1 gram pre-roll Juniper Jill Cannabis Co · Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cherry Swirl | Mini | 0.5g Revert · Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Crumble Cake | Mini | 0.5g Revert · Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Forbidden Kush | Mini | 0.5g Revert · Pre-rolls | 1/2 g | $8 | $16/g | High Peaks Canna Inc Saratoga Springs · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Saratoga Springs flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Saratoga Springs →Discounted items across Saratoga Springs menus, newest first.
Best dispensaries in Saratoga Springs →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.