Cheap ounces in West New York, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Flower | Yeti | Category 5 | 28g Pre-Ground Bud at Nile Dispensary & Weed Delivery ($3.57 per gram)
4 real 28g packages on West New York menus · West New York average $147.50 an ounce · typical flower $11.85 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flower | Yeti | Category 5 | 28g Pre-Ground Bud Flower | ounce | $100$12520% off | $3.57/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Flower | Good Green | Dulce De Uva | 28g Mixed Bud Flower | ounce | $139.99$199.9930% off | $5/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Illicit | Mintlato | 28g Whole Bud Flower | ounce | $157.50$22530% off | $5.63/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Flower | Ozone | Modified Bananas | 28g Small bud Flower | ounce | $192.50$27530% off | $6.88/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in West New York
1 package in this price band among the cheapest West New York ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flower | Yeti | Category 5 | 28g Pre-Ground Bud Flower | ounce | $100$12520% off | $3.57/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in West New York
3 packages in this price band among the cheapest West New York ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flower | Good Green | Dulce De Uva | 28g Mixed Bud Flower | ounce | $139.99$199.9930% off | $5/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Illicit | Mintlato | 28g Whole Bud Flower | ounce | $157.50$22530% off | $5.63/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Flower | Ozone | Modified Bananas | 28g Small bud Flower | ounce | $192.50$27530% off | $6.88/g | Nile Dispensary & Weed Delivery West New York · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in West New York
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if West New York has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average West New York ounce: $147.50 across 4 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $120.60.
- Average quarter: $71.93.
- Average eighth: $43.99.
See also the West New York flower price index, cheapest flower per gram and West New York deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.