Cheap ounces in Yonkers, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $89.10 — Smoakland X - Maui Wowie - 28g at NUG Yonkers ($3.18 per gram)
17 real 28g packages on Yonkers menus · Yonkers average $139.81 an ounce · typical flower $9 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | each | $89.10$9910% off | $3.18/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smoakland X - NY Diesel - 28g Smoakland · Flower | each | $89.10$9910% off | $3.18/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Smoakland X - Pineapple Express - 28g Smoakland · Flower | each | $89.10$9910% off | $3.18/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | fruity pebbles | Smalls | 28g Flower | ounce | $119.90 | $4.28/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Munchkins | Strawberry Lemonade Flower | ounce | $119.90 | $4.28/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Platinum Reserve I Juicy Fruit | Sun Powered I Big Buds | 28g Platinum Reserve · Flower | each | $121.50$13510% off | $4.34/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | ANIMAL TSUNAMI 28G Flower | each | $129.60$14410% off | $4.63/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Papa's Herb | Singapore Sling Flower | ounce | $159.29 | $5.69/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Papa's Herb | Animal Tsunami Flower | ounce | $159.29 | $5.69/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Grocery | Freedom Fuel Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grocery | Motor Cake Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grocery | Strawberry Cough Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dank | Sherb Diesel Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. Funk Bomb Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. Crustacean Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Permanent Marker Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Yonkers
3 packages in this price band among the cheapest Yonkers ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Smoakland X - Maui Wowie - 28g Smoakland · Flower | each | $89.10$9910% off | $3.18/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Smoakland X - NY Diesel - 28g Smoakland · Flower | each | $89.10$9910% off | $3.18/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Smoakland X - Pineapple Express - 28g Smoakland · Flower | each | $89.10$9910% off | $3.18/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Yonkers
14 packages in this price band among the cheapest Yonkers ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | fruity pebbles | Smalls | 28g Flower | ounce | $119.90 | $4.28/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Munchkins | Strawberry Lemonade Flower | ounce | $119.90 | $4.28/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Platinum Reserve I Juicy Fruit | Sun Powered I Big Buds | 28g Platinum Reserve · Flower | each | $121.50$13510% off | $4.34/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | ANIMAL TSUNAMI 28G Flower | each | $129.60$14410% off | $4.63/g | NUG Yonkers Yonkers · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Papa's Herb | Singapore Sling Flower | ounce | $159.29 | $5.69/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Papa's Herb | Animal Tsunami Flower | ounce | $159.29 | $5.69/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grocery | Freedom Fuel Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grocery | Motor Cake Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grocery | Strawberry Cough Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Dank | Sherb Diesel Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Find. Funk Bomb Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Find. Crustacean Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Permanent Marker Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Central Budz Dispensary Yonkers Yonkers · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Yonkers
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Yonkers has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Yonkers ounce: $139.81 across 17 listings, lowest $89.10.
- Average half ounce: $80.85.
- Average quarter: $65.89.
- Average eighth: $42.54.
See also the Yonkers flower price index, cheapest flower per gram and Yonkers deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.