Cheap ounces in Dayton, OH — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $176 — Salty Watermelon Smalls 10 Day - 28.3G - Flower at Pure Ohio Wellness ($6.22 per gram)
1 real 28g packages on Dayton menus · Dayton average $176 an ounce · typical flower $8 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Ohio city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Salty Watermelon Smalls 10 Day - 28.3G - Flower Firelands Scientific · Flower | 28.3 g | $176 | $6.22/g | Pure Ohio Wellness Dayton · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Dayton
1 package in this price band among the cheapest Dayton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Salty Watermelon Smalls 10 Day - 28.3G - Flower Firelands Scientific · Flower | 28.3 g | $176 | $6.22/g | Pure Ohio Wellness Dayton · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Dayton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Dayton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Dayton ounce: $176 across 1 listings, lowest $176.
- Average half ounce: $103.48.
- Average quarter: $112.
- Average eighth: $34.66.
See also the Dayton flower price index, cheapest flower per gram and Dayton deals.
Prices come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.