Cheap ounces in Springdale, OH — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $200 — Frosted Kush | Big Buds | 28.3g at Garden Club Dispensary ($7.07 per gram)
2 real 28g packages on Springdale menus · Springdale average $210 an ounce · typical flower $10.60 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Ohio city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Frosted Kush | Big Buds | 28.3g Seed & Strain · Flower | 28.3 g | $200 | $7.07/g | Garden Club Dispensary Springdale · ★ 3.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Rythm - Flower - Scout Dawg OG Popcorn (H) Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Garden Club Dispensary Springdale · ★ 3.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Springdale
2 packages in this price band among the cheapest Springdale ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Frosted Kush | Big Buds | 28.3g Seed & Strain · Flower | 28.3 g | $200 | $7.07/g | Garden Club Dispensary Springdale · ★ 3.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Rythm - Flower - Scout Dawg OG Popcorn (H) Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Garden Club Dispensary Springdale · ★ 3.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Springdale
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Springdale has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Springdale ounce: $210 across 2 listings, lowest $200.
- Average half ounce: $123.16.
- Average quarter: $104.
- Average eighth: $38.38.
See also the Springdale flower price index, cheapest flower per gram and Springdale deals.
Prices come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.