Cheap ounces in Claremore, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $34.33 — Oklafornia | $40 oz | White Runtz at Koli Cannabis - West - Highway 66 ($1.23 per gram)
21 real 28g packages on Claremore menus · Claremore average $48.85 an ounce · typical flower $4.17 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
Ounces $50 and under in Claremore
14 packages in this price band among the cheapest Claremore ounces we're tracking today.
Ounces $75 and under in Claremore
4 packages in this price band among the cheapest Claremore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zkittles 28G Flower | each | $56 | $2/g | Koli Cannabis - West - Highway 66 Claremore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Royal Runtz Smalls 4241 Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Utokem Dispensary of Claremore Claremore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Royal Runtz Smalls 4239 Flower | ounce | $60 | $2.14/g | Utokem Dispensary of Claremore Claremore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Red Dirt Reefer - Pre Packed Flower - Peanut Butter Breath - 28g (ea) Flower | each | $60 | $2.14/g | Green Nation Dispensary Claremore · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Claremore
2 packages in this price band among the cheapest Claremore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Caribbean Kool-Aid | Big Buds | 28g Koli Cannabis Brand · Flower | each | $85.85 | $3.07/g | Koli Cannabis - West - Highway 66 Claremore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SWEET ZOMBIE FLOWER (A GRD - KOLI) - 28G PRE-PACKED - $100/OZ Flower | each | $86.64 | $3.09/g | Koli Cannabis - West - Highway 66 Claremore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Claremore
1 package in this price band among the cheapest Claremore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SWEET SUSAN FLOWER (A GRD - KOLI) - 1OZ PRE-PACKED - $120/OZ Flower | each | $103.97 | $3.71/g | Koli Cannabis - West - Highway 66 Claremore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Claremore
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Claremore has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Claremore ounce: $48.85 across 21 listings, lowest $34.33.
- Average half ounce: $40.48.
- Average quarter: $23.42.
- Average eighth: $15.78.
See also the Claremore flower price index, cheapest flower per gram and Claremore deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.