Cheap ounces in Sand Springs, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $15 — Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Purple Surge at The Herbin Joint ($0.54 per gram)
32 real 28g packages on Sand Springs menus · Sand Springs average $35.31 an ounce · typical flower $4.45 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Purple Surge Flower | each | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Doughboy Flower | each | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BODEGA BOYZ - 28G PREPACK SHAKE - MYSTERY ZKITTLES - 28g Flower | ounce | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BODEGA BOYZ - 28G PREPACK SHAKE - SOUR CHERRY Z - 28g Flower | ounce | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Tres Leches Flower | ounce | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Sonic Boom Flower | each | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | APOTHECARY EXTRACTS OKAF INC-Shake Oz - Gasonade - 3367 Flower | ounce | $20 | $0.71/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | APOTHECARY EXTRACTS OKAF INC-Shake Oz - Gello - 3366 Flower | ounce | $20 | $0.71/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Heartland Farms, LLC-Shake/Trim - Glitter Bomb - 28g Flower | ounce | $22 | $0.79/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Heartland Farms, LLC-Shake/Trim - Citrus Gelato Cake * - 28g Flower | ounce | $22 | $0.79/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Smokers Pharm, LLC-Divinity 35 $50 ounce Flower | ounce | $25 | $0.89/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Platinum Cookie Dough (H) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Potty Mouth (S) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Smackers (I) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Puna Alien Fuel Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Biscotti Skittles Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Cap Junky Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Custard Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Gazurple (S) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Gelato Dream (S) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Sand Springs
29 packages in this price band among the cheapest Sand Springs ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Purple Surge Flower | each | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Doughboy Flower | each | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | BODEGA BOYZ - 28G PREPACK SHAKE - MYSTERY ZKITTLES - 28g Flower | ounce | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BODEGA BOYZ - 28G PREPACK SHAKE - SOUR CHERRY Z - 28g Flower | ounce | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Tres Leches Flower | ounce | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pristine and Green LLC-Shake | 28G | Sonic Boom Flower | each | $15 | $0.54/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | APOTHECARY EXTRACTS OKAF INC-Shake Oz - Gasonade - 3367 Flower | ounce | $20 | $0.71/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | APOTHECARY EXTRACTS OKAF INC-Shake Oz - Gello - 3366 Flower | ounce | $20 | $0.71/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Heartland Farms, LLC-Shake/Trim - Glitter Bomb - 28g Flower | ounce | $22 | $0.79/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Heartland Farms, LLC-Shake/Trim - Citrus Gelato Cake * - 28g Flower | ounce | $22 | $0.79/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Smokers Pharm, LLC-Divinity 35 $50 ounce Flower | ounce | $25 | $0.89/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Platinum Cookie Dough (H) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Potty Mouth (S) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Smackers (I) Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lawless Smuggler's Stogies 28pk - Puna Alien Fuel Flower | ounce · 28-pack | $25.97 | $0.93/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Sand Springs
1 package in this price band among the cheapest Sand Springs ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Piranha Productions 28g Smalls - Orange Cream Chem (S) Flower | ounce | $68.39 | $2.44/g | OHG Dispensary Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Sand Springs
2 packages in this price band among the cheapest Sand Springs ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fire Brothers, INC-Garlotti Breath OUNCE Fire Brothers 28g Flower | ounce | $125 | $4.46/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fire Brothers, INC-Fire Brothers Prenup Ounce 28g Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbin Joint Sand Springs · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Sand Springs
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Sand Springs has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Sand Springs ounce: $35.31 across 32 listings, lowest $15.
- Average half ounce: $42.25.
- Average quarter: $36.78.
- Average eighth: $17.79.
See also the Sand Springs flower price index, cheapest flower per gram and Sand Springs deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.