Cheap ounces in Morton, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $175 — Stun Spore | Big Buds | 28g at Curaleaf Dispensary Morton ($6.25 per gram)
20 real 28g packages on Morton menus · Morton average $185.75 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Stun Spore | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Supply Triangle Gelato Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Supply Pinnacle Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Supply Rainbow Beltz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Supply Red Berries Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Supply Slow n' Sweet Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Supply 8" Bagel Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Supply Chimera Junky Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Director's Cut Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply Gassius' Retreat Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply Grapefruit Bubble Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Legacy Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Supply Nigerian Lemon Tree Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Supply Gush Mnts Small Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Redemption Stanky Leg Whole Flower 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Redemption Moon Bow Whole Flower 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Modern Flower Blue Beach Haze Whole Flower 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Morton
20 packages in this price band among the cheapest Morton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Stun Spore | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Supply Triangle Gelato Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Supply Pinnacle Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Supply Rainbow Beltz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Supply Red Berries Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Supply Slow n' Sweet Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Supply 8" Bagel Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Supply Chimera Junky Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Director's Cut Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply Gassius' Retreat Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply Grapefruit Bubble Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Legacy Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Morton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Morton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Morton ounce: $185.75 across 20 listings, lowest $175.
- Average half ounce: $93.70.
- Average quarter: $55.61.
- Average eighth: $38.63.
See also the Morton flower price index, cheapest flower per gram and Morton deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.