Cheapest flower in Morton, PA
Cheapest right now: &Shine Hybrid Ground Flower 14g at Curaleaf Dispensary Morton — $55 ($3.93 per gram)
246 comparable flower listings at 1 Morton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Pennsylvania city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | &Shine Hybrid Ground Flower 14g Flower | half ounce | $55 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | &Shine Hybrid Ground Flower 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | &Shine Sativa Ground Flower 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | &Shine Indica Ground Flower 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Supply Purple Submarine Ground Flower 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Supply Triangle Gelato Ground Flower 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Supply Chaos Kush Ground Flower 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Supply Chemex Ground Flower 14g Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Calypso Pukwudgie Ground Flower 7g Flower | quarter | $33 | $4.71/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Supply Guava Street Guru Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Nigerian Lemon Tree Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply Strawberry Barbara Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply The Bling Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Maltese Orange Ckies Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Billy Ocean Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Supply Canal Street Rntz Ground Flower 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Belushi's Farm TOGKB Ground Flower 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Mood Lurch x GMO Ground Flower 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Mood Lemon Lime Octane Ground Flower 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mood Funky Tropic Ground Flower 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Mood DeDeShee Ground Flower 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Mood Chemtrail Haze Ground Flower 14g Flower | half ounce | $70 | $5/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | SeCHe Sour Garlic Ground Flower 7g Flower | quarter | $40 | $5.71/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | SeCHe Purple Starfruit Ground Flower 7g Flower | quarter | $40 | $5.71/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Modern Flower Holy Grail Kush x Dark Rainbow Ground Flower 7g Flower | quarter | $40 | $5.71/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Stun Spore | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Supply Director's Cut Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Supply Triangle Gelato Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Supply Slow n' Sweet Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Supply Red Berries Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Supply Rainbow Beltz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Supply Pinnacle Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Supply Nigerian Lemon Tree Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Supply Legacy Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Supply Grapefruit Bubble Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Supply Gassius' Retreat Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Supply Chimera Junky Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Morton flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Morton price: $8.57 per gram (middle of $5.98–$11.43). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Morton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Morton price data: cheapest weed in Morton, cheap ounces, Morton flower price index, Morton deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.