Cheap ounces in Cle Elum, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $30 — Cheap Ounce Chocolope 28g Flower at Happy Trees ($1.07 per gram)
15 real 28g packages on Cle Elum menus · Cle Elum average $64.60 an ounce · typical flower $6.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cheap Ounce Chocolope 28g Flower Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cheap Ounce Super Sherb 28g Flower Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cheap Ounce 9lb Hammer 28g I Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | DU Pineapple Express 28g Flower Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | DU 8 Ball Kush 28g Flower Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | DU Bigfoot OG 28g Flower Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Dab'ums | Apple Sundae | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Dab'ums | White Tahoe Cookies | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | HFF Super Lemon Kush 28g Flower Flower | ounce | $63 | $2.25/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | HFF Zookies 28g Flower Flower | ounce | $63 | $2.25/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Star Mintz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Blueberry Creme Brulee | Big Buds | 28g Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Blue Dream | Big Buds | 28g Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Cleo | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Cle Elum
8 packages in this price band among the cheapest Cle Elum ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cheap Ounce Chocolope 28g Flower Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cheap Ounce Super Sherb 28g Flower Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cheap Ounce 9lb Hammer 28g I Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | DU Pineapple Express 28g Flower Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | DU 8 Ball Kush 28g Flower Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | DU Bigfoot OG 28g Flower Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Dab'ums | Apple Sundae | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Dab'ums | White Tahoe Cookies | Flower | 28g DAB'UMS · Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Cle Elum
2 packages in this price band among the cheapest Cle Elum ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HFF Super Lemon Kush 28g Flower Flower | ounce | $63 | $2.25/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | HFF Zookies 28g Flower Flower | ounce | $63 | $2.25/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Cle Elum
3 packages in this price band among the cheapest Cle Elum ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Star Mintz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Blueberry Creme Brulee | Big Buds | 28g Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Blue Dream | Big Buds | 28g Flower | ounce | $76 | $2.71/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Cle Elum
2 packages in this price band among the cheapest Cle Elum ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Oreoz IH | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cleo | Big Buds | 28g Viking Cannabis · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Happy Trees Cle Elum · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Cle Elum
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Cle Elum has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Cle Elum ounce: $64.60 across 15 listings, lowest $30.
- Average half ounce: $51.22.
- Average quarter: $43.38.
- Average eighth: $26.93.
See also the Cle Elum flower price index, cheapest flower per gram and Cle Elum deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.