Cheap ounces in Oak Harbor, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $30 — Bruce Banner | 28g at Kaleafa Cannabis Co. ($1.07 per gram)
54 real 28g packages on Oak Harbor menus · Oak Harbor average $141.97 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bruce Banner | 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | StarKiller OG | 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Blueberry | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Ice Cream Banger | 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | 28G Lemon Skunk Sunshine Flower | ounce | $33 | $1.18/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28g Mendo Purple Kelso Kreeper Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | DOH 28G DJ Short Blueberry Toasted Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | DOH 28G Maui Wowie O'Geez Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | DOH 28G Granddaddy Purple O'Geez Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | DOH 28G Durban Poison O'Geez Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | 28G Maui Wowie Budget Ounce ECC Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Purple Punch I | 28g Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | DOH 28G Acapulco Gold Blazed Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | 28G Bubba Kush Cascade Crest Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Mimosa S | 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | DOH 28G Orange Pez Columbia Natural Cannabis Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | DOH 28G Granddaddy Purple Columbia Natural Cannabis Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Strawberry Cough | Big Buds | 28g Columbia Natural Cannabis · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | 28G Rozay Calm Walden Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | 28G Jack 47 Bold Walden Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Oak Harbor
7 packages in this price band among the cheapest Oak Harbor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bruce Banner | 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | StarKiller OG | 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Blueberry | 28g Incredibulk · Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Ice Cream Banger | 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | 28G Lemon Skunk Sunshine Flower | ounce | $33 | $1.18/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28g Mendo Purple Kelso Kreeper Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | DOH 28G DJ Short Blueberry Toasted Flower | ounce | $50 | $1.79/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Oak Harbor
11 packages in this price band among the cheapest Oak Harbor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DOH 28G Maui Wowie O'Geez Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | DOH 28G Granddaddy Purple O'Geez Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | DOH 28G Durban Poison O'Geez Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 28G Maui Wowie Budget Ounce ECC Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Purple Punch I | 28g Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | DOH 28G Acapulco Gold Blazed Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | 28G Bubba Kush Cascade Crest Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Mimosa S | 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | DOH 28G Orange Pez Columbia Natural Cannabis Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | DOH 28G Granddaddy Purple Columbia Natural Cannabis Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Strawberry Cough | Big Buds | 28g Columbia Natural Cannabis · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Oak Harbor
2 packages in this price band among the cheapest Oak Harbor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28G Rozay Calm Walden Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 28G Jack 47 Bold Walden Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Oak Harbor
34 packages in this price band among the cheapest Oak Harbor ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DOH 28G Deep Fried Ice Cream Narrows Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | DOH 28G Blue Dream Slab Mechanix Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Slab B Bud Flower - Purple Punch 28g Slab Mechanix · Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | DOH 28G Candyland Ez-Ounce Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | DOH 28G Dream Berry Ez-Ounce Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Chicken & Waffles | 28g Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | DOH 28G Epiphany Narrows Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Slab B Bud Flower - Gelato Cookies 28g Slab Mechanix · Flower | ounce | $140 | $5/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Glitter Bomb | 28g Flower | ounce | $156 | $5.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Bob Hope | 28g Flower | ounce | $156 | $5.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Amarena de Limón | 28g Flower | ounce | $156 | $5.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | DOH 28G Candy Gas Royal Kind Flower | ounce | $156 | $5.57/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | DOH 28G Georgia Pie Dank Czar Flower | ounce | $159.60$22830% off | $5.70/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | DOH 28G Super Boof Dank Czar Flower | ounce | $159.60$22830% off | $5.70/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | DOH 28G Mr. Bad Ooowee Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Kaleafa Cannabis Co. Oak Harbor · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Oak Harbor
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Oak Harbor has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Oak Harbor ounce: $141.97 across 54 listings, lowest $30.
- Average half ounce: $88.69.
- Average quarter: $57.07.
- Average eighth: $32.21.
See also the Oak Harbor flower price index, cheapest flower per gram and Oak Harbor deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.