Cheap ounces in Wenatchee, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $38 — Haze | Big Buds | 28g at Green Life Cannabis ($1.36 per gram)
27 real 28g packages on Wenatchee menus · Wenatchee average $136.41 an ounce · typical flower $9.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $38 | $1.36/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | ounce | $38 | $1.36/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Chocolate Covered Strawberries | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Papaya Truffles | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Mandarin Sunset | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Ice Cream Sandwich | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Soap | Smalls | 28g Rochester Farms · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Udder Madness | Smalls | 28g Rochester Farms · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | 28g - Jackie - 2727 - Flower - S Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | 28g - Peanut Butter Breath - 2727 - Flower - H Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | 28g - Mint Ice Cream - Littles - Legacy - DOH Flower - SH Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | 28g - Georgia Pie - Ez-Puff - DOH Flower - I Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | 28g - Dirty Sugah - EZ-Puff - DOH Flower - H Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | 28g - Blue Dream - Passion Flower - DOH Flower - S Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Lilac Sunset | Big Buds | 28g Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | 28g - Cherry Runtz - Local Farmers - Flower - H Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | 28g - Surprise - Local Farmers - Flower - H Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | 28g - Cherry Dosidos - Bondi - DOH Flower - I Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | 28g - MAC Truck - Local Farmers - Flower - H Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | 28g - GMO - Bondi Farms - DOH Flower - (I) Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Wenatchee
6 packages in this price band among the cheapest Wenatchee ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $38 | $1.36/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | ounce | $38 | $1.36/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Chocolate Covered Strawberries | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Papaya Truffles | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Mandarin Sunset | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Ice Cream Sandwich | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Wenatchee
2 packages in this price band among the cheapest Wenatchee ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Soap | Smalls | 28g Rochester Farms · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Udder Madness | Smalls | 28g Rochester Farms · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Wenatchee
19 packages in this price band among the cheapest Wenatchee ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 28g - Jackie - 2727 - Flower - S Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 28g - Peanut Butter Breath - 2727 - Flower - H Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 28g - Mint Ice Cream - Littles - Legacy - DOH Flower - SH Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | 28g - Georgia Pie - Ez-Puff - DOH Flower - I Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | 28g - Dirty Sugah - EZ-Puff - DOH Flower - H Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | 28g - Blue Dream - Passion Flower - DOH Flower - S Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Lilac Sunset | Big Buds | 28g Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | 28g - Cherry Runtz - Local Farmers - Flower - H Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | 28g - Surprise - Local Farmers - Flower - H Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | 28g - Cherry Dosidos - Bondi - DOH Flower - I Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | 28g - MAC Truck - Local Farmers - Flower - H Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | 28g - GMO - Bondi Farms - DOH Flower - (I) Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | 28g - Vortex - Bondi Farms - DOH Flower - (S) Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Guava Oreoz | Big Buds | 28g Pagoda · Flower | ounce | $188 | $6.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Outrageous Tangie | Big Buds | 28g Pagoda · Flower | ounce | $188 | $6.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Wenatchee
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Wenatchee has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Wenatchee ounce: $136.41 across 27 listings, lowest $38.
- Average half ounce: $92.09.
- Average quarter: $54.35.
- Average eighth: $35.18.
See also the Wenatchee flower price index, cheapest flower per gram and Wenatchee deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.