Cheapest flower in Wenatchee, WA
Cheapest right now: Cookies | Big Buds | 28g at Green Life Cannabis — $38 ($1.36 per gram)
313 comparable flower listings at 1 Wenatchee dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Washington city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | ounce | $38 | $1.36/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Haze | Big Buds | 28g Flower | ounce | $38 | $1.36/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | 14g - Cookies - Ballin Cannabis - Flower - H Flower | half ounce | $20 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Haze | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $20 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Papaya Truffles | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Mandarin Sunset | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ice Cream Sandwich | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Chocolate Covered Strawberries | Big Buds | 28g Flower | ounce | $40 | $1.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Haze | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8 | $2.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Cookies | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8 | $2.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Udder Madness | Smalls | 28g Rochester Farms · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Soap | Smalls | 28g Rochester Farms · Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | 8g - Grape Ape - Hustler's Ambition - Flower - I Flower | 8 g | $34 | $4.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | 8g - Orange Cream - Hustler's Ambition - Flower - H Flower | 8 g | $34 | $4.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | 8g - Green Goblin - Hustler's Ambition - Flower - SH Flower | 8 g | $34 | $4.25/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | 28g - Peanut Butter Breath - 2727 - Flower - H Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | 28g - Jackie - 2727 - Flower - S Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | 28g - Mint Ice Cream - Littles - Legacy - DOH Flower - SH Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | 14g - Georgia Pie - Ez-Puff - DOH Flower - I Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | 14g - Gelonade - EZ-Puff - DOH Flower - S Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | 14g - Dirty Sugah - EZ-Puff - DOH Flower - H Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | 28g - Georgia Pie - Ez-Puff - DOH Flower - I Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | 28g - Dirty Sugah - EZ-Puff - DOH Flower - H Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | 4g - Lemon Drop - Flower - Legacy Organics - (H) Flower | 4 g | $20 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | 4g - Grape Velvet - Flower - Legacy Organics - (I) Flower | 4 g | $20 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | 4g - Funfetti - Flower - Legacy Organics - (S) Flower | 4 g | $20 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | 4g - Coyote Kush - Flower - Legacy Organics - (S) Flower | 4 g | $20 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | 7g - Gelonade - EZ-Puff - DOH Flower - S Flower | quarter | $35 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | 7g - Lemon Drop - Flower - Legacy Organics Flower | quarter | $35 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | 7g - Funfetti - Littles - Legacy - DOH Flower - H Flower | quarter | $35 | $5/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Biscotti Cereal | Big Buds | 7g Flower | quarter | $38 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Koffee Breath | Big Buds | 7g Flower | quarter | $38 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | 7g - Blue Dream - Passion Flower - DOH Flower - S Flower | quarter | $38 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | 28g - Blue Dream - Passion Flower - DOH Flower - S Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Lilac Sunset | Big Buds | 28g Flower | ounce | $152 | $5.43/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Sugar Factory | Smalls | 3.5g Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | 3.5g - Super Boof - Mini Buds - DOH Flower - S Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | 3.5g - Dirty Sugah - EZ-Puff - DOH Flower - H Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | 3.5g - Gelonade - EZ-Puff - DOH Flower - S Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | 3.5g - Georgia Pie - Ez-Puff - DOH Flower - I Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Green Life Cannabis Wenatchee · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Wenatchee flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Wenatchee price: $9.14 per gram (middle of $5.43–$13.43). That works out to about $31.99 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Wenatchee publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Wenatchee price data: cheapest weed in Wenatchee, cheap ounces, Wenatchee flower price index, Wenatchee deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.