Cheapest weed in Fairbanks, AK
2,581 Fairbanks menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Alaska city: cheapest weed in Alaska
Cheapest flower in Fairbanks
See all flower prices →Cheapest right now: Wild Thailand Trim at GoodSinse - West — $30 ($4.29 per gram) · 413 comparable items at 12 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wild Thailand Trim Flower | quarter | $30 | $4.29/g | GoodSinse - West Fairbanks · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | PSC | Lemon Meingue Pie | Flower | 14G Pakalolo Supply Company · Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Pakalolo Supply Co. Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northern Lights - 14g Trim Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Pakalolo Supply Co. Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Wild Thailand Trim Flower | gram | $5 | $5/g | GoodSinse - East Fairbanks · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Punch Trim Flower | gram | $5 | $5/g | GoodSinse - West Fairbanks · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Mac 1g GOLDEN DAYZ (upon sign up) Flower | gram | $5 | $5/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Banana Punch Trim Flower | gram | $5 | $5/g | GoodSinse - East Fairbanks · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Talkeetna Mountain Blue 14g (Indica) Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Fairbanks
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Northern Lights 0.3g Cart at Nature’s ReLeaf — $30 ($3 per gram) · 784 comparable items at 12 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northern Lights 0.3g Cart Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | White Widow Distillate Puff Pod - .3g Enlighten · Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sherbet Liquid Diamond Puff Pod - .3g Enlighten · Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Lemonade Kush 0.3g Cart Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Baja Blast Liquid Diamond Puff Pod - .3g Enlighten · Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Rocket Pop 0.3g Cart Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Raspberry Parfait 0.3g Liquid Diamond Pod(Hybrid) Vape Pens | 3/10 g | $30 | $3/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blaze Brand Cart Pen Vape Pens | each | $8 | $8/piece | Blaze Fairbanks · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Fairbanks
See all edibles prices →Cheapest right now: Boatload Original CBD Gummy Bears 100ct 1500mg total at Tanana Herb Company, LLC — $45 ($3 per 100mg of THC) · 370 comparable items at 12 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Boatload Original CBD Gummy Bears 100ct 1500mg total Edibles | each · 1500mg THC | $45 | $3/100mg THC | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dog Treats 1000mg | 40 Treats / 25mg Each Edibles | each · 1000mg THC | $50 | $5/100mg THC | Pipe and Leaf Fairbanks · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dog Treats 1000mg | 40 Treats / 25mg Each Edibles | each · 1000mg THC | $50 | $5/100mg THC | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bella's Biscuits CBD Dog Treat - 30ct 30mg - 900mg total Edibles | each · 30-pack · 900mg THC | $50 | $5.56/100mg THC | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bella's Biscuits CBD Dog Treat - 30ct 30mg - 900mg total Edibles | each · 30-pack · 900mg THC | $50 | $5.56/100mg THC | Pipe and Leaf Fairbanks · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawberry Lemonade Sugar Scrub 801mg Edibles | each · 801mg THC | $50 | $6.24/100mg THC | GoodSinse - West Fairbanks · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | CBD Gummies - Sugar Free Bears 500mg Edibles | each · 500mg THC | $32 | $6.40/100mg THC | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | CBD Gummies - Wild Cherry 250mg Edibles | each · 250mg THC | $17 | $6.80/100mg THC | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Fairbanks
See all concentrates prices →Cheapest right now: Lemonade Sugar Scrub 0.5oz at Pipe and Leaf — $19.05 ($1.36 per gram) · 334 comparable items at 11 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemonade Sugar Scrub 0.5oz Concentrates | each | $19.05 | $1.36/g | Pipe and Leaf Fairbanks · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lemonade Sugar Scrub 0.5oz Concentrates | each | $19.05 | $1.36/g | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Talkeetna Mountain Blue Kief (indica) - 1g Concentrates | gram | $10 | $10/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Glass Slipper 3.5g Kief Concentrates | 3 g | $30 | $10/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | FECO - 7g Concentrates | quarter | $75 | $10.71/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Skywalker OG 3g Kief Concentrates | 3 g | $35 | $11.67/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pineapple Express 3g Kief (S) Concentrates | 3 g | $35 | $11.67/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Mac 3g Kief Concentrates | 3 g | $35 | $11.67/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Fairbanks
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Royal Blunts Cali-Fire at True Dank — $1 ($1 per piece) · 516 comparable items at 11 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Royal Blunts Cali-Fire Pre-rolls | each | $1 | $1/piece | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Royal Blunts Sweets Pre-rolls | each | $1 | $1/piece | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Royal Blunts OGK Pre-rolls | each | $1 | $1/piece | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Deli Pre-Roll Tube Pre-rolls | each | $1 | $1/piece | GOOD Cannabis Fairbanks · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Deli Pre-Roll Tube Pre-rolls | each | $1 | $1/piece | Good Titrations Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | *Firecracker* (.7g) Focus Pre-Roll Pre-rolls | 7/10 g | $12 | $1.20/g | GOOD Cannabis Fairbanks · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | *Firecracker* (.7g) Focus Pre-Roll Pre-rolls | 7/10 g | $12 | $1.20/g | Good Titrations Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | acid vision | Joints | 0.7g Pre-rolls | 7/10 g | $17 | $1.70/g | GOOD Cannabis Fairbanks · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Fairbanks
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Red Run - Peach Terp Infusion Baller Joints 0.5g 5pk at Blaze — $26 ($10.40 per gram) · 131 comparable items at 10 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Red Run - Peach Terp Infusion Baller Joints 0.5g 5pk Red Run Cannabis Cultivators · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $26 | $10.40/g | Blaze Fairbanks · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Solstice | Infused Joint 0.5g - Phog x Phog Infused Pre-rolls | gram | $11.43 | $11.43/g | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Solstice | Infused Joint 0.5g - Phog x Phog Infused Pre-rolls | gram | $11.43 | $11.43/g | Pipe and Leaf Fairbanks · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Red Run - Banana Runtz Terp Infusion Baller Joints 1g Red Run Cannabis Cultivators · Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Blaze Fairbanks · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Red Run - Cereal Milk Terp Infusion Baller Joints 1g Red Run Cannabis Cultivators · Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Blaze Fairbanks · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Red Run - Orange Creamsicle Terp Infusion Baller Joints 1g Red Run Cannabis Cultivators · Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Red Run - Blue Skittlz Terp Infusion Baller Joints 1g Red Run Cannabis Cultivators · Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Blaze Fairbanks · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Root Beer 1g Terp Infused PR Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Fairbanks flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Fairbanks →Discounted items across Fairbanks menus, newest first.
Best dispensaries in Fairbanks →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.