Cheapest flower in Fairbanks, AK
Cheapest right now: Wild Thailand Trim at GoodSinse - West — $30 ($4.29 per gram)
413 comparable flower listings at 12 Fairbanks dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wild Thailand Trim Flower | quarter | $30 | $4.29/g | GoodSinse - West Fairbanks · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | PSC | Lemon Meingue Pie | Flower | 14G Pakalolo Supply Company · Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Pakalolo Supply Co. Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Northern Lights - 14g Trim Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Pakalolo Supply Co. Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Wild Thailand Trim Flower | gram | $5 | $5/g | GoodSinse - East Fairbanks · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Punch Trim Flower | gram | $5 | $5/g | GoodSinse - West Fairbanks · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Mac 1g GOLDEN DAYZ (upon sign up) Flower | gram | $5 | $5/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Banana Punch Trim Flower | gram | $5 | $5/g | GoodSinse - East Fairbanks · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Talkeetna Mountain Blue 14g (Indica) Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Carbon Fiber PHAT 1/8th (Hybrid) Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Memory Loss PHAT 1/8 (Sativa-Hybrid) Flower | 4 g | $25 | $6.25/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Point Break 28g PrePack Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Point Break 14g PrePack Flower Flower | each | $95 | $6.79/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | OG Kush | Bud Bar Flower | eighth | $23.81 | $6.80/g | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Alien D | Prepacked Flower | eighth | $23.81 | $6.80/g | Pipe and Leaf Fairbanks · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Alien D | Prepacked Flower | eighth | $23.81 | $6.80/g | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | OG Kush | Bud Bar Flower | eighth | $23.81 | $6.80/g | Pipe and Leaf Fairbanks · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Gary Payton 1g (H) Flower | gram | $7 | $7/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Trim - Platinum Kush Breath - Talkeetna Traditions Flower | gram | $7 | $7/g | Blaze Fairbanks · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cataract Kush 1g (I) Flower | gram | $7 | $7/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Sugar Black Rose Flower | gram | $7 | $7/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Mendocino Skunk 1g (I) Flower | gram | $7 | $7/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Sundog 14g B-Bud Flower | half ounce | $99 | $7.07/g | GOOD Cannabis Fairbanks · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Sundog 14g B-Bud Flower | half ounce | $99 | $7.07/g | Good Titrations Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Blaze Orange B-Bud Flower | half ounce | $99 | $7.07/g | Good Titrations Fairbanks · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Blaze Orange B-Bud Flower | half ounce | $99 | $7.07/g | GOOD Cannabis Fairbanks · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Point Break 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Space Coast 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Mendocino Skunk 3.5g (I) Flower | eighth | $25 | $7.14/g | True Dank Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Blackberry Panna Cotta 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | 1 Fritter Quitter 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Blueberry Frost 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Nightmare Wedding - 3.5g Pre-Packaged Flower Tanana Herb Co. · Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Blueberry Lemonade | Big Buds | 3.5g Flower Mountain Farms · Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Black Zugar 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Cannuks Bubba 3.5g PrePack Flower Flower | each | $25 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Point Break 7g PrePack Flower Flower | each | $50 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Cannuks Bubba 7g PrePack Flower Flower | each | $50 | $7.14/g | Tanana Herb Company, LLC Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Crescendo 28g oz (Sativa) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Dream Factory 28g oz (Sativa dom) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Nature’s ReLeaf Fairbanks · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Critical Sensi Star | Prepacked Flower | gram | $7.62 | $7.62/g | Pipe & Leaf Fairbanks · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Fairbanks flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Fairbanks price: $13 per gram (middle of $7.74–$18). That works out to about $45.50 an eighth.
- 99.3% of priced flower listings in Fairbanks publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Fairbanks price data: cheapest weed in Fairbanks, cheap ounces, Fairbanks flower price index, Fairbanks deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.