Cheapest concentrates in Palmer, AK
Cheapest right now: FECO Indica 7g Syringe By Red Run at Country Cannabis — $70 ($10 per gram)
321 comparable concentrates listings at 6 Palmer dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FECO Indica 7g Syringe By Red Run Concentrates | quarter | $70 | $10/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sugar Candy Kief Kissed Indica 1g x 7 Pack Concentrates | quarter · 7-pack | $80 | $11.43/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sugar Candy Hybrid .5g x 5 Pack Concentrates | 2.5 g · 5-pack | $30 | $12/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | black maple | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $19.05 | $19.05/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Frozen grapes Concentrates | gram | $20 | $20/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | black maple hash Concentrates | gram | $20 | $20/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Caramel Kona Coffee Kush Green Sand 1g Kief Concentrates | gram | $20 | $20/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lilikoi Haze Sativa 1g Kief Concentrates | gram | $20 | $20/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Power Plant Old School Hash - 3.5g Big Jar Concentrates | eighth | $70 | $20/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | black maple hash 3.5g jar Concentrates | eighth | $75 | $21.43/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Talkeetna Mountain Blue Hybrid Old School Hash 3.5g Concentrates | eighth | $80 | $22.86/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 1g Frozen Grapes Kief Old School Hash Concentrates | gram | $23.81 | $23.81/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lemon Ice Pucker | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $23.81 | $23.81/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Power Plant Old School Hash - 1g Concentrates | gram | $24 | $24/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Tundra Farms Ice Queen 1g Sugar Tundra Farms · Concentrates | gram | $25 | $25/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Gorilla Glue Hybrid 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Tundra Farms Motor Breath 1g Sugar Tundra Farms · Concentrates | gram | $25 | $25/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Tundra Funk Hybrid 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Grease Monkey Hybrid 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | 3.5G Sugar Cookies FECO by Connoisseur Crude Concentrates | each | $90 | $25.71/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | 3.5G Dante's Inferno FECO by Connoisseur Crude Concentrates | each | $90 | $25.71/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 7G AK Thunderstorm FECO by Connoisseur Crude Concentrates | each | $180 | $25.71/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Dave's Not Here 1g Kief Concentrates | gram | $26 | $26/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Termination Dust 1g Kief Concentrates | gram | $26 | $26/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Radioactive Bayou Canamo caviar Concentrates | gram | $28 | $28/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | 1G Alien Rift Old School Hash by House OP Concentrates | each | $30 | $30/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | 1G Sugar Cookies FECO by Connoisseur Concentrates | each | $30 | $30/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Cosmic Crunch caviar Canamo Concentrates | gram | $30 | $30/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | 1g Lemon Ice Pucker Bubble Hash Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Frozen Grapes | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Atomic Panda 1G Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Golden Sands 1g Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Gland Gains | 1g Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Point Break 1g Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Strawnana Sour 1g Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Strawnana Sour 1g Sugar Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Point Break 1g Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Alaskan Blueberry 1G Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Atomic Panda 1G Crumble Concentrates | gram | $33.33 | $33.33/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Marshmallow Milk | Solvent | Sugar | 1g Einstein Labs · Concentrates | gram | $35.24 | $35.24/g | Higher by Bad Gramm3r Palmer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Palmer concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Palmer price: $50 per gram (middle of $33.33–$68). That works out to about $175 an eighth.
- 99.4% of priced concentrates listings in Palmer publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Palmer price data: cheapest weed in Palmer, cheap ounces, Palmer flower price index, Palmer deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.