Cheapest flower in Palmer, AK
Cheapest right now: Strawberry Glue Sativa 14g Trim at Country Cannabis — $49 ($3.50 per gram)
241 comparable flower listings at 6 Palmer dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Glue Sativa 14g Trim Flower | half ounce | $49 | $3.50/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MTF C grade Flower | 4 g | $20 | $5/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Peach Puree Hybrid .5g x 6 Pack Kief Infused Flower | 3 g · 6-pack | $16 | $5.33/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Alien OG Hybrid 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kush Mints Hybrid 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tundra Farms GMOKB Flower Bud Tundra Farms · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zookies Indica 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gorilla Glue Hybrid 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sour Diesel Sativa 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bruce Banner Hybrid 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grandmommy Purp Indica 3.5g B Bud Special Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Alien OG Hybrid 14g B Bud Special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Zookies Indica 14g B Bud Special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Gorilla Glue Hybrid 14g B Bud Special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Grandmommy Purp Indica 14g B Bud special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Bruce Banner Hybrid 14g B Bud Special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Sour Diesel Sativa 14g B Bud Special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Kush-Mints Hybrid 14g B Bud Special Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | In House | Winter Sunset PR Flower | gram | $7.62 | $7.62/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Grease Gun Hybrid .5g x 14 Pack Flower | quarter · 14-pack | $54 | $7.71/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Marmalade Kush Flower | 10 g | $90 | $9/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Shazam .5g PR (H) Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | In House | Chazz Michaels (HY) PR Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Aloha THC & CBD .5g PR Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Trop Cherry .5g (I/H) PR Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Durban Poison .5g PR (S) Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Rambutan (S/H) PR Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Pinata .5g PR (I/H) Flower | 1/2 g | $4.76 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Hollywood Headband By Dream Green Farms Flower | gram | $9.52 | $9.52/g | Higher by Bad Gramm3r Palmer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | In House | Crenshaw Melon PR Flower | gram | $9.52 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Purple Berry Kush By Aurora Blaze Flower | gram | $9.52 | $9.52/g | Higher by Bad Gramm3r Palmer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Sherbanger By Aurora Blaze Flower | gram | $9.52 | $9.52/g | Higher by Bad Gramm3r Palmer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | In House | Original GG#4 Flower Flower | gram | $9.52 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Flavor town Flower | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Candy Inferno Hybrid Flower | gram | $10 | $10/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Moon Berry 1G Flower Flower | gram | $10 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Banana Coffee 1G Flower Flower | gram | $10 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Chem 51 Flower | gram | $10 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Trifecta Gorilla Glue Hybrid 1.5g Flower | 1.5 g | $15 | $10/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Trifecta Juicee Jay Hybrid 1.5g Flower | 1.5 g | $15 | $10/g | Country Cannabis Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Palmer flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Palmer price: $13 per gram (middle of $9.52–$16.19). That works out to about $45.50 an eighth.
- 99.2% of priced flower listings in Palmer publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Palmer price data: cheapest weed in Palmer, cheap ounces, Palmer flower price index, Palmer deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.