Cheapest pre-rolls in Palmer, AK
Cheapest right now: Arctic Freeze Roll-On 2.0 Fl. Oz. at SMOKE OUT POINT — $55 ($1.96 per gram)
52 comparable pre-rolls listings at 5 Palmer dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Arctic Freeze Roll-On 2.0 Fl. Oz. Pre-rolls | each | $55 | $1.96/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | super lemon haze 1g pre roll Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lemon Ice Pucker | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Great Northern Cannabis 1g Georgia Pie Pre-Roll (Indica) Great Northern Cannabis · Pre-rolls | gram | $9.52 | $9.52/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 9OH7 0.5g pre roll 2 Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 9oh7 0.5g pre roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Banana Coffee 0.5G Pre Roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cherry Lemon pie preroll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | indian gold o.5g joint Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | sno berry crumble pre roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | super lemon haze 0.5g pre roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Punch Drunk Ape 1 Gram Pre Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Omfg Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 1.5G Slurricaine Preroll by The Connoisseur Pre-rolls | each | $16 | $10.67/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cookies N Chem | Joints | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5.71 | $11.42/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Great Northern Cannabis 1g Georgia Pie Pre-Roll (Indica) Great Northern Cannabis · Pre-rolls | gram | $11.43 | $11.43/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | .5G M.A.C Preroll by Snowcapped Gardens Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Snowcap | Joints | 0.5g Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | sticky wasabi | Minis | 0.5g Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | 1/2 Gram Chem Fuego Flower Pre-Roll Pre-rolls | 1/2 g | $6 | $12/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Canamo AK | Space Cowboy | Pre Roll | .5g Canamo AK · Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 1/2 Gram Mac Pre-Roll Pre-rolls | 1/2 g | $6 | $12/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | .5G Strawberry Glue Preroll by Mercy Tree of Alaska Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Indiana Moonshine Bubble Gum (IMBG) 0.5g Joints Alaska Cannabis Exchange · Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | .5G Jack Herer Preroll by Elevated Heights Pre-rolls | each | $6 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | 1G Chewbacca Haze Preroll by Canamo Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | 1G Almond Joy Preroll by Canamo Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | 1G Grape Durbz Preroll by Canamo Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | 1G Tropicana Cherry Preroll by The Connoisseur Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | 1G Salted Caramel Preroll by Vangreen's Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | 1G OMFG Preroll by Elevated Heights Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | 1G Jealous Gary Preroll by the Connoisseur Pre-rolls | each | $12 | $12/g | The Connoisseur Lounge Palmer · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Denali Sunset 1g Hemp Blunt PR Pre-rolls | gram | $13.33 | $13.33/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Apples & Bananas 1g Hemp Blunt PR Pre-rolls | gram | $13.33 | $13.33/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Purple Trainwreck 1g Hemp Blunt PR Pre-rolls | gram | $13.33 | $13.33/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Stuffed Cherry Gelato 1g Hemp Blunt PR Pre-rolls | gram | $13.33 | $13.33/g | Matanuska Cannabis Company Palmer · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | PSC | Oceanview | Sidekick Sixpack Pakalolo Supply Company · Pre-rolls | 1/2 g | $6.67 | $13.34/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Strawmelon Rolex | Joints | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $6.67 | $13.34/g | MCC Flight Palmer · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | 1g Slurricane Pre-Roll Pack By The Connoisseur Pre-rolls | gram | $16.19 | $16.19/g | Higher by Bad Gramm3r Palmer · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | TRI TUBE pre roll barbenheimer cherry lemon pie tundra berry Pre-rolls | 1/2 g | $15 | $30/g | SMOKE OUT POINT Palmer · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Palmer pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Palmer price: $12 per gram (middle of $10–$60). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Palmer publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Palmer price data: cheapest weed in Palmer, cheap ounces, Palmer flower price index, Palmer deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.