Cheapest concentrates in Wasilla, AK
Cheapest right now: BLUEBERRY BANANA PANCAKE | 0.1G SHATTER at High-Mark Cannabis — $12 ($1.20 per gram)
307 comparable concentrates listings at 7 Wasilla dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BLUEBERRY BANANA PANCAKE | 0.1G SHATTER Concentrates | 1/10 g | $12 | $1.20/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 7 gram FECO Syringe | by Good Titrations Concentrates | each | $65 | $9.29/g | Canna Get Happy Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 7 gram FECO Syringe | by Fireweed Extracts Concentrates | each | $75 | $10.71/g | Canna Get Happy Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | KIWI BERRY | .5G ARCTIC COOLER Concentrates | 1/2 g | $6 | $12/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Punch Drunk Ape | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $12 | $12/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GOOD TITRATIONS FECO | 7G Concentrates | quarter | $100 | $14.29/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Herbal Dreams Glory Holes - Cherry Loops x Lemon Cherry Gelato - 2.5g Concentrates | each | $37 | $14.80/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1g Mandarin Pebbles Kief by EMERALD CITY ORGANICS Concentrates | each | $15 | $15/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 1g Caramel Kona Coffee Kush Kief by PAKALOLO SUPPLY COMPANY Concentrates | each | $15 | $15/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | 1g Lilikoi Haze Kief by PAKALOLO SUPPLY COMPANY Concentrates | each | $15 | $15/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Herbal Dreams Glory Holes - Cap Junky x Cap Junky - 1.55g Concentrates | each | $26.99 | $17.41/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Herbal Dreams Glory Holes Fruit Breath x Cap Junky - 1.5g Concentrates | each | $26.99 | $17.99/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lemon Ice Pucker | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $18 | $18/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | OMFG | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $18 | $18/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MAC | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $18 | $18/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Stoned Cold Hash Joint | 2g | Dulce De Fresa x Apple Fresa Concentrates | each | $40 | $20/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Stoned Cold CO2 Blunt | 2g | Dulce De Fresa x AK47 Concentrates | each | $40 | $20/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | DDIII | Lemon Ice Pucker | 3.5g Old School Hash Concentrates | eighth | $74 | $21.14/g | Green Degree Clapp Wasilla Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | YAM CAKES | 7G BALLER JAR Concentrates | quarter | $154 | $22/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | DAVY JONES LUNCH BOX | 7G BALLER JAR Concentrates | quarter | $158 | $22.57/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | GATOR'S BREATH | 7G BALLER JAR WAX Concentrates | quarter | $158 | $22.57/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | PERMANENT MARKER | 7G BALLER JAR Concentrates | quarter | $158 | $22.57/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | GLITTER BOMB | 7G BALLER JAR Concentrates | quarter | $158 | $22.57/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Stoned Cold Hash Joint | 1g | Dutch Treat x Strawberry Sorbet Concentrates | each | $24 | $24/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Stoned Cold CO2 Blunt | 1g | Apple Colada x Sunset Zkittles Concentrates | each | $24 | $24/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Stoned Cold Hash Joint | 1g | Apple Colada x Creme Rozay Concentrates | each | $24 | $24/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Stoned Cold Hash Joint | 1g | Creme Rozay x Strawberry & Creme Concentrates | each | $24 | $24/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | MONKEY MINTS | 1G OLD SCHOOL HASH Concentrates | gram | $24 | $24/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | NLL | Cap Junky | 3.5g Baller Jar Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Machen Wasilla Wasilla · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | NLL | Delicate Grapes | 3.5g Wax Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Machen Wasilla Wasilla · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | NLL | ATF | 3.5G Badder Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Clapp Wasilla Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Grape Gas Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Machen Wasilla Wasilla · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | NLL | Gator's Breath | Wax | 3.5g Baller Jar Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Machen Wasilla Wasilla · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | NLL | Gelato | 3.5g Baller Jar Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Machen Wasilla Wasilla · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | NLL | Gator's Breath | Wax | 3.5g Baller Jar Concentrates | eighth | $84 | $24/g | Green Degree Clapp Wasilla Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | LSD | 3.5G BALLER JAR Concentrates | eighth | $85 | $24.29/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | HIPPY HEADBAND | 3.5G BALLER JAR Concentrates | eighth | $85 | $24.29/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | HASHBURGER | 3.5G BUDDER Concentrates | eighth | $85 | $24.29/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Hash Burger | Old School Hash | Pre-Packed | by CannaGetHashy Concentrates | gram | $25 | $25/g | Canna Get Happy Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | NLL | Gnarnia | 1g H Wax Concentrates | gram | $25 | $25/g | Green Degree Clapp Wasilla Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Wasilla concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Wasilla price: $35.24 per gram (middle of $24–$57). That works out to about $123.34 an eighth.
- 96.2% of priced concentrates listings in Wasilla publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Wasilla price data: cheapest weed in Wasilla, cheap ounces, Wasilla flower price index, Wasilla deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.