Cheapest flower in Wasilla, AK
Cheapest right now: 7g Glitter Bomb Trim Prepackaged by SCORPION GRASS at Scorpion Grass - Wasilla — $15 ($2.14 per gram)
319 comparable flower listings at 8 Wasilla dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Alaska city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 7g Glitter Bomb Trim Prepackaged by SCORPION GRASS Flower | each | $15 | $2.14/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 7g Magic Marker Trim Prepackaged by SCORPION GRASS Flower | each | $20 | $2.86/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ZKITTLE KUSH | TRIM OZ. Flower | ounce | $85 | $3.04/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ZKITTLE KUSH | 14G TRIM Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 7g Deathstar Cherry Pie Rozay Trim Prepackaged by SCORPION GRASS Flower | each | $25 | $3.57/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ZKITTLE KUSH | 14G ODDS & ENDS Flower | half ounce | $50 | $3.57/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ZKITTLE KUSH | ODDS & ENDS OZ. Flower | ounce | $100 | $3.57/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | HTF | Gigabud Trim Jar | 21g Flower | each | $90 | $4.29/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Green Degree | GMO | 14g Trim Flower | half ounce | $64 | $4.57/g | Green Degree Machen Wasilla Wasilla · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Face Blaster | 14g trim Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | Green Degree Clapp Wasilla Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | 14g Cherry Gar-See-Ya Trim* Bag By Parallel 64 Flower | each | $65.71 | $4.69/g | Bad Gramm3r Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | HTF | Blue Cheese Flower | 5g 4th of July Flower | each | $25 | $5/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | HTF | Legend OG Flower | 28g 420 Flower | each | $140 | $5/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 7g Cherry Gar-See-Ya Trim* Bag By Parallel 64 Flower | each | $35.71 | $5.10/g | Bad Gramm3r Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | BISCOTTI | 3.5G Flower | eighth | $18 | $5.14/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | WHITE LOTUS | 14G Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | APPLE FRITTER | 14G Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | LEMON ROYAL | 14G Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 3.5g Cherry Gar-See-Ya Trim* Bag By Parallel 64 Flower | each | $19.05 | $5.44/g | Bad Gramm3r Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Scorpion Grass | Gelato 33 | Big Buds | 3.5g Scorpion Grass · Flower | each | $20 | $5.71/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | HTF | LSD Flower | 3.5g Poptop Flower | each | $20 | $5.71/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | MARSHMALLOW MILK | 3.5G Flower | eighth | $20 | $5.71/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | HTF | Garlic Cookies Flower Friday | 3.5g poptop Flower | each | $20 | $5.71/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | HTF | Gigabud Flower | 3.5g POPTOP FRIDAY Flower | each | $20 | $5.71/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | GMO | 14g Trim Jar | by Green Go Flower | each | $80 | $5.71/g | Canna Get Happy Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Gas Monkey | 14g Trim Jar | by Green Go Flower | each | $80 | $5.71/g | Canna Get Happy Wasilla · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | ICE CREAM CAKE | OZ. Flower | ounce | $165 | $5.89/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | (S) Apple Fritter Deli (D.G.F) by Dream Green Farms Flower | gram | $6 | $6/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | (H) Bi$h Face Deli by Dream Green Farms Flower | gram | $6 | $6/g | Scorpion Grass - Wasilla Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | ABF | Cherry-Gar-See-Ya Flower | 14g Flower | each | $85 | $6.07/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | ABF | Beach Blitz Flower | 14g Flower | each | $85 | $6.07/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | GASTRO POP | 14G Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | MARSHMALLOW MILK | 14G Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | ICE CREAM CAKE | 14G Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | BANANACONDA | 14G Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | BABY JOKER | OZ. Flower | ounce | $170 | $6.07/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | BANANACONDA | 3.5G Flower | eighth | $22 | $6.29/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | HTF | Purple Panties Thursday Flower | 7g poptop Flower | each | $45 | $6.43/g | Laughing Salmon Cannabis Wasilla · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | REPTILE ZOO | FLOWER Flower | gram | $7 | $7/g | High-Mark Cannabis Wasilla · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Herbal Dreams Cherry Loops Flower Flower | gram | $7 | $7/g | Stash Cannabis Company Wasilla · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Wasilla flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Wasilla price: $12.14 per gram (middle of $6.07–$16). That works out to about $42.49 an eighth.
- 93.8% of priced flower listings in Wasilla publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Wasilla price data: cheapest weed in Wasilla, cheap ounces, Wasilla flower price index, Wasilla deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Alaska dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.