Cheapest weed in Mesa, AZ
3,419 Mesa menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 1, 2026
↑ Compare every Arizona city: cheapest weed in Arizona
Cheapest flower in Mesa
See all flower prices →Cheapest right now: Canna Confections - Flower Pop - Strawberry (I) (10mg) at Mint Cannabis - Mesa — $5 ($0.50 per gram) · 1,701 comparable items at 9 stores
Cheapest carts & vapes in Mesa
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Acapulco Gold Disposable (S) at The GOOD Dispensary — $22.47 ($11.23 per gram) · 1,552 comparable items at 9 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Acapulco Gold Disposable (S) Vape Pens | 2 g | $22.47$44.9550% off | $11.23/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Huckleberry Disposable (H) Vape Pens | 2 g | $22.47$44.9550% off | $11.23/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Jack Herer Disposable (S) Vape Pens | 2 g | $22.47$44.9550% off | $11.23/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Purple Martian Disposable (I/H) Vape Pens | 2 g | $22.47$44.9550% off | $11.23/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blue Dream Disposable (H) Vape Pens | 2 g | $22.47$44.9550% off | $11.23/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Golden Hour Disposable (H) Vape Pens | 2 g | $22.47$44.9550% off | $11.23/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pink Burzt | Disposable | 2g Super Fog by MFused · Vape Pens | 2 g | $24.97$49.9550% off | $12.48/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 2000mg Baja Blazed Liquid Diamonds Disposable (H) (2g) Vape Pens | 2 g | $24.97$49.9550% off | $12.48/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Mesa
See all edibles prices →Cheapest right now: 1500mg CBD Tablets at The GOOD Dispensary — $13.17 ($0.88 per 100mg of THC) · 88 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1500mg CBD Tablets Edibles | each · 1500mg THC | $13.17$21.9540% off | $0.88/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 600mg 5:1 CBD:THC Balance Rocket Berry Gummies 10 Pack (H) Edibles | each · 10-pack · 600mg THC | $14.97$29.9550% off | $2.50/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 200mg BIG 1:1 Balanced THC/CBD Strawberries & Cream Gummy (H) Edibles | each · 200mg THC | $8.95 | $4.47/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 200mg 1:1 Blueberry Dream (H) (.1g) Edibles | each · 200mg THC | $8.95 | $4.47/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Baked Bros Brix | Blueberry Pomegranate Gummie | 1000mg Baked Bros · Edibles | each · 1000mg THC | $44.95 | $4.50/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Baked Bros Brix | Strawberry Watermelon Gummie | 1000mg Baked Bros · Edibles | each · 1000mg THC | $44.95 | $4.50/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1000mg Brix Golden Berry Gummies (H) (1g) Edibles | each · 1000mg THC | $44.95 | $4.50/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Baked Bros Brix | Black Raspberry Gummie | 1000mg Baked Bros · Edibles | each · 1000mg THC | $44.95 | $4.50/100mg THC | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Mesa
See all concentrates prices →Cheapest right now: Blueberry Cookies | Solvent | 1g at The GOOD Dispensary — $12.47 ($12.47 per gram) · 16 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blueberry Cookies | Solvent | 1g Concentrates | gram | $12.47$24.9550% off | $12.47/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orange Apricot | Solvent | 1g Concentrates | gram | $12.47$24.9550% off | $12.47/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | RS11 | Solvent | 1g Concentrates | gram | $12.47$24.9550% off | $12.47/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Agua Fresca Distillate (I) Concentrates | gram | $12.47$24.9550% off | $12.47/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mendo RTZ Shatter (H) Concentrates | gram | $14.97$29.9550% off | $14.97/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | lemon cherry gelato | Solvent | Badder | 1g TRU Infusion · Concentrates | gram | $29.95 | $29.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Slappy Gilmore | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | gram | $29.95 | $29.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Cherry Mendo | Solvent | Badder | 1g TRIP · Concentrates | gram | $29.95 | $29.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Mesa
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Puff: Cherry Driver Preroll (H) at The GOOD Dispensary — $4.95 ($4.95 per gram) · 62 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Puff: Cherry Driver Preroll (H) Pre-rolls | gram | $4.95 | $4.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Puff: Cap Junky Preroll (H) Pre-rolls | gram | $4.95 | $4.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Puff: Slapz GoE Preroll (I/H) Pre-rolls | gram | $4.95 | $4.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Puff: GMO Cookies Preroll (H) Pre-rolls | gram | $4.95 | $4.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Puff: Grape Mintz GoE Preroll (I/H) Pre-rolls | gram | $4.95 | $4.95/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 22 OG | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $5$11.9558% off | $5/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Jet Fuel Gelato Preroll (H) Pre-rolls | gram | $5$11.9558% off | $5/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Golden Kush Preroll (I) Pre-rolls | gram | $5$11.9558% off | $5/g | The GOOD Dispensary Mesa · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Mesa flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Mesa →Discounted items across Mesa menus, newest first.
Best dispensaries in Mesa →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.