Cheapest carts & vapes in Peoria, AZ
Cheapest right now: Big Bud Farms Cart 1g Platinum OG at JARS Cannabis Peoria — $15 ($15 per gram)
333 comparable vape pens listings at 2 Peoria dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big Bud Farms Cart 1g Platinum OG Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cheech & Chong 510 Vape 1g Apple Fritter Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Purple Gorilla | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry Cough | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big Bud Farms Cart 1g Pineapple Express Vape Pens | gram | $15$3050% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Knockout OG | Disposable | 1g TYSON 2.0 · Vape Pens | gram | $15$2540% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lemon Alien Drink | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $30$5040% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tropical Punch | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $30$4533% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Big Bud Farms Disposable Vape 2g Pineapple Express Vape Pens | 2 g | $30$5546% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Big Bud Farms Disposable Vape 2g Platinum OG Vape Pens | 2 g | $30$5546% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Big Bud Farms Disposable Vape 2g Purple Gorilla Vape Pens | 2 g | $30$5546% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Biscotti | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $30$4533% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Apple Zlushie | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $30$4533% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Jelly Bomboloni | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $30$4533% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Forbidden Snacks | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $30$4533% off | $15/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Razzled | Mohave Snake Venom All-In-One Vape | 1g Mohave Cannabis Co. · Vape Pens | gram | $16$3554% off | $16/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Tiger's Blood | Mohave Snake Venom All-In-One Vape | 1g Mohave Cannabis Co. · Vape Pens | gram | $16$3554% off | $16/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Melon Monsoon | Mohave Snake Venom All-In-One Vape | 1g Mohave Cannabis Co. · Vape Pens | gram | $16$3554% off | $16/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Citrus Mirage | Mohave Snake Venom All-In-One Vape | 1g Mohave Cannabis Co. · Vape Pens | gram | $16$3554% off | $16/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Prickly P | Mohave Snake Venom All-In-One Vape | 1g Mohave Cannabis Co. · Vape Pens | gram | $16$3554% off | $16/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Grand Canyon Grape | Mohave Snake Venom All-In-One Vape | 1g Mohave Cannabis Co. · Vape Pens | gram | $16$3554% off | $16/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | BRIQ 2 Legacy Series Super Boof 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | BRIQ 2 Legacy Series King Louis XIII 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | BRIQ 2 Legacy Series Blue Dream 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | BRIQ 2 Flavor Series Baja Smash 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | BRIQ 2 Legacy Series Amnesia Haze 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | BRIQ 2 Legacy Series Acapulco Gold 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | BRIQ 2 Flavor Series Berry Gelato 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | BRIQ 2 Flavor Series GA 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | BRIQ 2 Flavor Series Unicorn Piss 2g Select · Vape Pens | 2 g | $33$5540% off | $16.50/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Rainbow Sherbet | 1g JARS Disposable Vape Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Lemon Slush | 1g JARS Disposable Vape Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Northern Lights | 1g JARS Disposable Vape Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Watermelon Splash | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Sour Tangie | 1g JARS Disposable Vape Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Blueberry | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Green Apple | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Raspberry Lemonade | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | gelato | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | sour diesel | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $17$3043% off | $17/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Peoria vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Peoria price: $24 per gram (middle of $17–$31.29). That works out to about $84 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Peoria publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Peoria price data: cheapest weed in Peoria, cheap ounces, Peoria flower price index, Peoria deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.