Cheapest flower in Somerton, AZ
Cheapest right now: JARS Kingman Preground Flower 14g Rum & Coke at JARS Cannabis Yuma — $20 ($1.43 per gram)
110 comparable flower listings at 1 Somerton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JARS Kingman Preground Flower 14g Rum & Coke Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | JARS Kingman Preground Flower 14g Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | JARS Kingman Preground Flower 14g Cherry Fizz OG Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | JARS Kingman Preground Flower 14g Jamaica Kush Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | JARS Kingman Preground Flower 14g Pinata Flower | half ounce | $20$3033% off | $1.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | JARS Kingman 1/2 Apple Fritter #3 Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | OZ Cannabis 1/2 Apple Fritz Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | JARS Kingman 1/2 Oasis Mints Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Fenix 1/2 White Widow Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | OZ Cannabis 1/2 Critical Kush Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Fleur 1/2 Apple Fritz Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Fleur 1/2 Pineapple Upside Down Cake Flower | half ounce | $30$5546% off | $2.14/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Pineapple Donut | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Fleur 1/8 Fruity Loud Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | JARS Kingman 1/8 Apple Fritter #3 Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | JARS Kingman 1/8 Frosted Cake Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Fenix 1/8 Rainbow BTZ Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | OZ Cannabis 1/8 Zlushies Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | JARS Kingman 1/8 Pinata Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Fleur 1/8 Midnight Manhattan Flower | eighth | $8$1856% off | $2.29/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | The Pharm Prepack 14g Moonshine Haze #7 Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | The Pharm - Tropsanto 90 14g Flower The Pharm · Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | JARS 1/8 HS143 Flower | eighth | $9.98$2050% off | $2.85/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Cheech & Chong YESCA Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Fleur 1/2 Supercharged Lemon Jack Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Fenix 1/2 Supercharged Passionfruit Haze Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Fleur 1/2 Supercharged Molten Chocolate Cake Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | OZ Cannabis 1/2 Supercharged Zerbet Cherry Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Cheech & Chong AHHBERRY Flower | half ounce | $40$7043% off | $2.86/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | The Pharm Flower Prepack 4g Ice Cream Cakes Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Fight Club | Big Buds | 14g Dr. Greenthumb's · Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Savvy Prepack 14g Facade Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Savvy Flower Prepack 14g MAC Daddy Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Dr. Greenthumb's Can 14g Blue Tint Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Dr. Greenthumb's Can 14g Tres Equis Flower | half ounce | $45$9050% off | $3.21/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Bubba's Sins | Mohave Select | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $12$2552% off | $3.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Fleur 1/8 Supercharged Lemon Jack Flower | eighth | $12$2040% off | $3.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Mohave Select Flower 3.5g Black Bacarra Flower | eighth | $12$2552% off | $3.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Wedding Crasher | Mohave Select | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $12$2552% off | $3.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Fenix 1/8 Supercharged Pineapple Express Flower | eighth | $12$2040% off | $3.43/g | JARS Cannabis Yuma Somerton · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Somerton flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Somerton price: $3.57 per gram (middle of $2.14–$8.56). That works out to about $12.49 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Somerton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Somerton price data: cheapest weed in Somerton, cheap ounces, Somerton flower price index, Somerton deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.