Cheapest flower in Sun City, AZ
Cheapest right now: VN Louis Trim 28g: (I) at All Greens Dispensary — $47.42 ($1.69 per gram)
253 comparable flower listings at 3 Sun City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Arizona city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VN Louis Trim 28g: (I) Flower | ounce | $47.42 | $1.69/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Super Lemon Haze Trim 28g: (S) Flower | ounce | $47.42 | $1.69/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Acapulco Gold Trim 28g: (S) Flower | ounce | $47.42 | $1.69/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Easy Greens Half OZ Special $50: Gorilla Glue (HI) Flower | half ounce | $24.53$49.0650% off | $1.75/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Easy Greens Half OZ Special $50: Future (I) Flower | half ounce | $24.53$49.0650% off | $1.75/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Easy Greens Half OZ Special $50: 50 Cal (H) Flower | half ounce | $24.53$49.0650% off | $1.75/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Easy Greens Half OZ Special $50: Sour Betty (S) Flower | half ounce | $24.53$49.0650% off | $1.75/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Standard Cannabis Company | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $25 | $1.79/g | White Mountain Health Center Sun City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Roll Ready Indoor Flower (pre-ground) Flower | half ounce | $28 | $2/g | White Mountain Health Center Sun City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Redneck ZaZa | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $35$3910% off | $2.50/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | The Fizz Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Glitter Bomb | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Papaya Melonz Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Papaya Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Purple Milk Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Chocolate Pie | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Sanfermodo Skunk | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lemon ORZ #11 Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Life Hack Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Scented Marker | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | ICC MAN Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Oil Tanker | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Egg Roll | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Strawberry Guava | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Gary Payton | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Tiger Bomb | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | White RTZ | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | $39 HALF OZ / $69 FULL OZ Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | White Mountain Health Center Sun City · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | LPZ Flower Flower | half ounce | $39 | $2.79/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Allgreens Half OZ Special $85: Blue Dream (S) Flower | half ounce | $40.89$81.7750% off | $2.92/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Allgreens Half OZ Special $85: Forbidden Fruit (HI) Flower | half ounce | $40.89$81.7750% off | $2.92/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Allgreens Half OZ Special $85: Super Lemon Haze (S) Flower | half ounce | $40.89$81.7750% off | $2.92/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Allgreens Half OZ Special $85: Acapulco Gold (S) Flower | half ounce | $40.89$81.7750% off | $2.92/g | All Greens Dispensary Sun City · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Cap Junky Most Wanted Flower Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Gastro Pop #4 Most Wanted Flower Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Sans Souci Most Wanted Flower Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Ecto-Cooler | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cadillac Rainbows Most Wanted Flower Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | OC Skunk #1 | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | LA Baker Most Wanted Flower Flower | half ounce | $44 | $3.14/g | Sol Flower Dispensary Sun City Sun City · ★ 4.6 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Sun City flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Sun City price: $5.72 per gram (middle of $2.79–$10). That works out to about $20.02 an eighth.
- 99.6% of priced flower listings in Sun City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Sun City price data: cheapest weed in Sun City, cheap ounces, Sun City flower price index, Sun City deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.