Cheapest weed in Cape Coral, FL
1,093 Cape Coral menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Florida city: cheapest weed in Florida
Cheapest flower in Cape Coral
See all flower prices →Cheapest right now: Sherbert Sundae | Ground | 7g at AYR Cannabis Dispensary Cape Coral — $20 ($2.86 per gram) · 286 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sherbert Sundae | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | White Apple Tartz | Ground | 7g Later Days · Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ish Pre-Ground 7g Flower - La Queso Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | ish Pre-Ground 7g Flower - Cherry Punch Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | ish Pre-Ground 7g Flower - Super Zushish Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pave Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ish Pre-Ground 7g Flower - Gorilla Dawgs Flower | quarter | $20$5060% off | $2.86/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Red Velvet Runtz #1 Shake Flower | quarter | $20 | $2.86/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Cape Coral
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy Summer Melon 0.3g at MÜV Cannabis Dispensary — $25.75 ($2.58 per gram) · 368 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Pineapple Mimosa 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Summer Melon 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $25.75 | $2.58/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Nectar The Soap 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Nectar Dosilato 0.3g Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence | Sherbert Haze | Disposable | 0.3g (the) Essence · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MUV Disposable Pen - 0.3g - Apple Mac MÜV Cannabis Infused Products · Vape Pens | 3/10 g | $30.75 | $3.08/g | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Cape Coral
See all edibles prices →Cheapest right now: Savvy Extra Blue Raspberry Soft Chew 100mg Piece at Cannabisseur @ Cape Coral — $20.75 ($20.75 per 100mg of THC) · 67 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy Extra Blue Raspberry Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Extra Strawberry Peach 1:1 CBD:THC RSO Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | MÜV Green Apple Lozenges 100mg [10-Pack] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Extra Strawberry Peach 1:1 CBD:THC RSO Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MÜV Green Apple Lozenges 100mg [10-Pack] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Extra Blue Raspberry Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $20.75 | $20.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Extra Melon Crash 1:2 CBN:THC RSO Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $22.75 | $22.75/100mg THC | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Extra Melon Crash 1:2 CBN:THC RSO Soft Chew 100mg Piece Edibles | each · 100mg THC | $22.75 | $22.75/100mg THC | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Cape Coral
See all concentrates prices →Cheapest right now: Toxic Patty Kief™ at GrowHealthy Dispensary - Cape Coral — $15 ($15 per gram) · 194 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Toxic Patty Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savannah Rush Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Tangerine Temptress Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Magic Z Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Skunk Burger Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Guava Pie Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GMO Kief™ Concentrates | gram | $15$3557% off | $15/g | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Purple Alien OG | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Cape Coral
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Raw Classic 6pk Pre-Roll 1 1/4 at GrowHealthy Dispensary - Cape Coral — $5 ($0.83 per piece) · 178 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raw Classic 6pk Pre-Roll 1 1/4 Pre-rolls | each · 6-pack | $5 | $0.83/piece | GrowHealthy Dispensary - Cape Coral Cape Coral · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Verano | Facetz | Joints | 0.7g Verano · Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Verano Yuzu Sour 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Verano Strawberry Candy 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Verano Guava Casquitos 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Verano Strawberry Candy 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Verano Glaciers 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | Cannabisseur @ Cape Coral Cape Coral · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Verano Yuzu Sour 0.7g [1-Pack] Pre-rolls | 7/10 g | $10.25 | $1.02/g | MÜV Cannabis Dispensary Cape Coral · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Cape Coral flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Cape Coral →Discounted items across Cape Coral menus, newest first.
Best dispensaries in Cape Coral →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.